Povratnik Soudani za zmagovit začetek novinca Cesarja

Ljubljana, 20. 10. 2024 15.59 | Posodobljeno pred 7 urami

J.B., STA
9

Boštjan Cesar se je na prvi tekmi v vlogi trenerja Maribora razveselil prve zmage. Vijoličasti so v Šiški z 1:0 ugnali Bravo. Edini gol je v 84. minuti z roba kazenskega prostora dosegel Hilal Soudani, ki je zaigral prvič po sredini avgusta. Na poznopopoldanski tekmi pa so do visoke zmage v Domžalah prišli nogometaši Radomelj, ki so slavili s 4:1.

Boštjan Cesar je ob svojem trenerskem debiju v prvi ligi v zvezni vrsti pogrešal stalna Jana in Žigo Repasa, ki sta prestajala kazen zaradi kartonov, tudi nekoliko spremenjena postava pa je v prvem polčasu delovala odločneje kot domača, čeprav posebej v prve pol ure gledalci niso videli veliko priložnosti.

Le v tretji minuti je Josip Iličić streljal z 20 metrov in je posredoval Matija Orbanić, pri domačih pa je v 18. Beno Selan nenatančno meril z glavo. Gosti so nase opozorili še v 31. in 36. minuti, najprej je Gašper Jovan izbil žogo pred golovo črto po poskusu Györgyja Komaromija, nato pa je Pijus Širvys s strelom od daleč žogo poslal v domačega vratarja.

Boštjan Cesar na svoji prvi tekmi v vlogi trenerja Maribora.
Boštjan Cesar na svoji prvi tekmi v vlogi trenerja Maribora. FOTO: Damjan Žibert

Uvod drugega polčasa tudi ni prinesel posebej privlačne igre, v 52. je sicer z roba kazenskega prostora poskusil Martin Pečar, a ni bilo nevarnosti za mariborska vrata. Malce nevarneje je bilo v 71. minuti na drugi strani, ko je Iličić spet poskusil od daleč, a tudi on za nekaj metrov zgrešil cilj.

V 72. minuti so imeli Šiškarji priložnost, po nespretnem posredovanju Nika Osterca je žoga zadela vratnico, v 76. pa je Lan Vidmar s strelom z glavo na drugi strani oplazil prečko. Mark Španring je v 78. sprožil s 30 metrov, vendar Ažbe Jug spet ni imel težav, zato pa je v 84. minuti udaril povratnik po poškodbi Hilal Soudani. Ta je prišel do strela na robu kazenskega prostora in natančno meril za končnih 1:0.

Bravo bo v 13. krogu v nedeljo gostoval v Kopru, Maribor pa dan prej pri Muri.

Radomljani nadaljujejo prevlado na občinskih derbijih z Domžalami, dobili so že šestega od zadnjih osmih in tako poglobile težave rumenih, ki ostajajo pri eni zmagi in so s petimi točkami na dnu lestvice. Osmouvrščeni mlinarji so se jim zdaj že lepo oddaljili, razlika med njimi znaša devet točk.

Radomljani so nekoliko bolje začeli tekmo in imeli v četrti minuti prvo priložnost, po poskusu Stjepana Davidovića se je izkazal Ajdin Mulalić, toda v deseti minuti so Domžale povedle. Danijel Šturm je zadel za 1:0, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Marcela Lorberja.

Sicer pa sta obe ekipi v nadaljevanju prihajali do strelov, ki pa niso resneje ogrozili enega ali drugega vratarja, v 23. pa je Nino Kukovec, ki je avgusta odločil sosedski derbi, sam stekel proti golu Domžal in z desne strani močno sprožil ob bližnji vratnici za 1:1.

Nino Kukovec
Nino Kukovec FOTO: NK Radomlje

Radomljani so tudi po golu pritiskali, v 30. tudi zadeli vratnico preko Mosesa Barnabasa, a je bil pred tem že nedovoljeni položaj, minuto pozneje pa je 19-letni Davidović z nizkim strelom s 17 metrov ugnal Mulalića za zasluženih 2:1.

V 37. minuti je Rok Štorman v kazenskem prostoru prišel do strela, v roko zadel Reneja Rantušo Lapmrehta, tako da je sledila enajstmetrovka. To je v 38. minuti izvedel Matej Malenšek in po sredini povišal na 3:1.

Stjepan Davidović
Stjepan Davidović FOTO: NK Radomlje

Na 4:1 je Kukovec s svojim četrtim golom sezone povišal v 60. minuti, ko je iz bližine povsem neoviran zadel z glavo po podaji Davidovića z desne strani.

Radomlje so bile tudi v tem delu boljše, kljub nekaj obetavnim poskusom domačih pa so imeli Radomljani v 74. minuti izjemno priložnost za 5:1, vendar je Andrej Pogačar meril preveč v vratarja, čeprav je imel odprta še Kukovca in Halifo Kujabija.

Domžale bodo v 13. krogu v nedeljo gostovale pri Olimpiji, Radomlje pa bodo gostile Celje.