Borussia s 4:2 odpravila Heidenheim

Dortmund, 13. 09. 2024 22.28 | Posodobljeno pred 4 dnevi

Nogometaši Borussie Dortmund so doma brez težav ugnali Heidenheim in se vsaj začasno prebili na vrh prvenstvene lestvice. Slavili so s 4:2, gole so za zmago prispevali Donyell Malen, Karim Adeyemi, ki je bil natančen dvakrat, piko na i pa je z uspešno izvedeno enajstmetrovko postavil kapetan domačih Emre Can.

Borussia je z zadetkom Donyella Malena povedla že v 11. minuti, v 17. pa je izid povišal Karim Adeyemi. Za prvi gol Heidenheima je bil v 39. minuti natančen Marvin Pieringer. Izid prvega polčasa je V 41. minuti postavil Adeyemi, nogometaši iz Dortmunda so na odmor odkorakali s prednostjo 3:1.

V 74. minuti je bil za 3:2 iz enajstih metrov natančen Maximillian Breunig iz enajstih metrov. A domači so vse do konca tekme niti držali v svojih rokah, v 93. minuti je po uspešno izvedeni enajstmetrovki končni izid 4:2 postavil kapetan Emre Can.

Borussia Dortmund - Heidenheim
Borussia Dortmund - Heidenheim FOTO: Sofascore.com

Z zmago se je Borussia zavihtela na vrh lestvice, Heidenheim pa je trenutno s točko zaostanka drugi.