Za te se je odločila kitajska nogometna federacija (CFA), da bi tako zajezila pretirano trošenje, ki je pahnilo klube v astronomske dolgove. Pobrane dajatve naj bi se stekale v poseben sklad pod državnim skrbništvom. Prav tako pa želijo klube prisiliti, da dajo priložnost tudi mladim kitajskim nogometašem in da je med novimi okrepitvami v klubih polovica obetavnih kitajskih igralcev do 23 let. Med tistimi, ki so postali letošnja tarča ali plen kitajskih nogometnih tajkunov za selitev v kitajsko super ligo, so ob Wayneu Rooneyju še Diego Costa in Pierre-Emerick Aubameyang. "Vesel sem in počaščen, da se drugi klubi zanimajo zame," je v kratki izjavi za javnost britanskim medijem sporočil 31-letni dolgoletni kapetan rdečih vragov Rooney.
Kar 60 milijonov evrov je stal prestop Brazilca Oscarja v Šanghaj, ki je sicer v zimskem prestopnem roku porabil neverjetnih 388 milijonov evrov samo za prestope. Za bajno letno plačo, ki mu na sezono prinese 38 milijonov evrov, se je na Kitajsko odpravil tudi argentinski napadalec Carlos Tevez. Prestopni rok se bo na Kitajskem odprl v ponedeljek.
Nogomet
Nesramno bogati Kitajci snubijo (tudi) Rooneyja
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
M.J./STA
Komentarji
3
Profesionalna kitajska liga iz leta v leto postaja vse bolj zanimiva za nogometaše s stare celine. Bogati kitajski lastniki tekmujejo v tem, kdo bo v svojo ekipo privabil najbolj zveneče ime. Med tistimi, ki so si prislužili povabilo, je tudi nekdanji kapetan angleške reprezentance Wayne Rooney, ki še ni razkril svojih načrtov.
Kitajska elitna poklicna nogometna liga je v minulih sezonah podrla nekaj mejnikov z izplačilom odškodnin, ki so dosegle astronomske višave, a naj bi se vse že kmalu spremenilo, saj se obetajo stoodstotne dajatve na odškodnine pri prestopih.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.