United le remiziral s Twentejem, Bodö/Glimt presenetil Porto

Ljubljana, 25. 09. 2024 20.54 | Posodobljeno pred eno minuto

STA, Ž.T.U.
0

Nogometaši v evropski ligi so odigrali prve tekme ligaškega dela tekmovanja. Od klubov s slovenskimi nogometaši je bil danes na delu le norveški Bodö/Glimt Nina Žuglja, ki je gostil Porto in zmagal s 3:2.

Na Norveškem je Žugelj proti favoriziranemu Portu začel na klopi, tam pa tudi obsedel. Portugalci so hitro povedli, v osmi minuti je bil uspešen Samuel Omorodion, ki je poleti prišel iz madridskega Atletica za 15 milijonov evrov.

Slavje igralcev Porta, ki je povedel po zadetku Samuela Omorodiona.
Slavje igralcev Porta, ki je povedel po zadetku Samuela Omorodiona. FOTO: Profimedia

Klub iz mesta, ki leži precej severno na Norveškem, je izenačil v 15. minuti, uspešen je bil danski napadalec Kasper Hoegh, Jens Petter Hauge pa je Norvežanom v 40. minuti priigral vodstvo.

Slavje Jensa Pettera Haugeja, ki je zadel proti Portu.
Slavje Jensa Pettera Haugeja, ki je zadel proti Portu. FOTO: AP

Toda v 51. minuti so gostitelji ostali z igralcem manj, saj je bil po drugem rumenem kartonu izključen Isak Maatta. A to ni zmedlo norveške zasedbe, ki je v 62. minuti z novim Haugejevim zadetkom povišala na 3:1. Deniz Gul je v 90. minuti Portugalcem še vzbudil nekaj upov, vendar je norveška ekipa zdržala.

Isak Maatta je bil nad izklučitvijo zelo razočaran.
Isak Maatta je bil nad izklučitvijo zelo razočaran. FOTO: Profimedia

Tekma med AZ Alkmaarjem in Elfsborgom se je prav tako končala s 3:2, pri čemer je Ruben van Bommel dosegel dva zadetka za zmagovalce, poraženci pa so od 86. minute igrali z igralcem manj.

Ruben van Bommel proslavlja svoj drugi gol na tekmi.
Ruben van Bommel proslavlja svoj drugi gol na tekmi. FOTO: AP

Za presenečenje je poskrbel nizozemski Twente, ki je na Old Traffordu igral 1:1 z Manchester Unitedom. Slednji je sicer povedel z golom Christiana Eriksena v 35. minuti, a je Danec v 68. minuti naredil napako, ki jo je za izenačenje unovčil Sam Lammers.

Lisandro Martinez po izenačenju Twenteja.
Lisandro Martinez po izenačenju Twenteja. FOTO: AP

Dinamo Kijev je z 0:3 izgubil proti Laziu, pri katerem je Boulaye Dia dosegel dva gola, Galatasaray je s 3:1 odpravil Paok, Ludogorec pa je z 0:2 izgubil proti Slavii iz Prage. Nice in Real Sociedad ter Midtjylland in Hoffenheim so se razšli z 1:1, slednji se je izvlekel v 89. minuti z golom Maxa Moerstedta. Anderlecht je premagal Ferencvaros z 2:1.

Veselje Daria Osoria, ki je povedel Midtjylland v vodstvo proti Hoffenheimu.
Veselje Daria Osoria, ki je povedel Midtjylland v vodstvo proti Hoffenheimu. FOTO: AP

V četrtek bo še devet tekem. Žiga Lipušček bo z RFS iz Rige gostoval pri FCSB v Bukarešti. Preostali pari so Fenerbahče - Union St. Gilloise, Malmö - Rangers, Roma - Athletic Bilbao, Ajax - Bešiktaš, Lyon - Olympiakos, Braga - Maccabi Tel Aviv, Tottenham - Qarabag in Eintracht Frankfurt - Viktoria Plzen.