Bizarni enajstmetrovki osramočenih branilcev Nemčijo nasmejali do solz

Magdeburg, 08. 10. 2024 08.27 | Posodobljeno pred 2 urama

Z nogometnih zelenic smo vajeni takšnih in drugačnih prigod, kar je že zdavnaj postala stalna praksa. Toda to, kar boste videli v spodnjem videu, sta redko videna prizora. V drugi Bundesligi na obračunu med Magdeburgom in Greuther Fürthom sta si namreč omenjeni moštvi privoščili vsaka po eno bizarno enajstmetrovko. Namesto o igri in štirih doseženih zadetkih ob remiju 2:2 se v Nemčiji govori le še o neverjetnima spodrsljajema obeh branilcev.

Mnogi so se po tekmi med Magdeburgom in Greuther Fürthom spraševali, če nogometaši sploh poznajo pravila nogometne igre. Najprej se ustavimo pri 13. minuti, ki je bila nesrečna za moštvo Greuther Fürtha; gostujoči branilec je namreč po podaji vratarja, misleč da je bil predhodno dosojen gol avt, brez razmišljanja ujel žogo v lastnem kazenskem prostoru, kar je glavni sodnik upravičeno označil za najstrožjo kazen.

A da tekma ne bi zaznamovala le branilca Greuther Fürtha, je v 41. minuti poskrbel še branilec domačega Magdeburga, ki je brez razloga prijel žogo v kazenskem prostoru, preden je sodnik dosodil očiten prekršek nad gostujočim nogometašem. Posledica? Nova enajstmetrovka, ki je poskrbela za znižanje vodstva domačih na 2:1. Greuther je do konca srečanja vendarle uspel izid izenačiti in tako preprečiti Magdeburgu, da bi z morebitno zmago začasno zasedel vrh prvenstvene razpredelnice.