"Tottenham Hotspur v tem poletju ne namerava dovoliti odhoda napadalcu Harryju Kanu, ki ga tudi ne bi prodali kateremu od domačih rivalov," so zapisali na spletni strani britanske javne radiotelevizije BBC. Harry Kane je sicer leta 2018 podpisal novo šestletno pogodbo s Tottenhamom, v nekaj nedavnih izjavah pa je 26-letni angleški reprezentant vsaj malce podvomil v to, da bo v domačem severnem Londonu ostal toliko časa.
Po tem, ko je dejal, da v klubu ne bi "ostal za vsako ceno", so se v javnosti pojavile tudi informacije, da bi ga bil predsednik kluba Daniel Levy, ki slovi kot eden najtrših pogajalcev v svetu nogometa, pripravljen prodati za okoli 200 milijonov funtov (228,6 milijona evrov). Vse od njegove eksplozije v vrstah Spursov, kjer se je uveljavil v enega najučinkovitejših in najbolj zaželenih srednjih napadalcev na svetu, ga sicer povezujejo s prestopom k Manchester Unitedu.
Odškodnina bi morala biti rekordna
Levy je bil tudi med prvimi predsedniki klubov v Premier League, ki je javno spregovoril o tem, da se morajo ljudje "zbuditi" in "zavedati razsežnosti krize", ki jo je povzročila pandemija novega koronavirusa. Tottenham je kmalu po prekinitvi vseh tekmovanj več zaposlenih poslal na čakanje, zaradi finančnih skrbi (Spursi so vložili ogromne količine denarja v izgradnjo novega stadiona) pa naj bi bil Kanov prestop vsaj malce bolj verjeten kot pred krizo.
"Levy bi prižgal zeleno luč za prodajo Kana, če bi ponudba dosegala raven svetovnega rekorda 200 milijonov funtov, ki jih je Paris Saint-Germain plačal Barceloni za nakup brazilskega napadalca Neymarja leta 2017," dodaja BBC, a opozarja, da je pred odprtjem prestopnega roka zaradi trenutnih razmer po vsej Evropi težko napovedati, kakšen "finančni glavobol" poleti čaka največje klube stare celine.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.