Bayern odpihnil Bochum in se vrnil na vrh Bundeslige

Bochum, 27. 10. 2024 18.27 | Posodobljeno pred 2 urama

Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla je le 24 ur ostal na vrhu nemške nogometne lige. Potem ko so biki v soboto premagali Freiburg s 3:1 in prehiteli Bayern, je ta v nedeljo odpravil Bochum s 5:0 in se vrnil na prvo mesto.

Bochum - Bayern München
Bochum - Bayern München FOTO: Sofascore.com

Obe vodilni ekipi imata sicer enak točkovni izkupiček (20), a imajo Bavarci precej boljšo razliko v golih (29:7 in 14:3).

Bochum, zadnja ekipa nemške lige z le eno točko, ni imel nobenih možnosti v boju z Bayernom. Ta si je hitro opomogel po polomu v Ligi prvakov sredi tedna v Barceloni (1:4) in danes sam do vrha napolnil mrežo tekmecev, zadelo pa je pet različnih igralcev.

Bochum je načel Michael Olise v 16. minuti s prostega strela, potem je zadel Jamal Musiala še v prvem delu, v nadaljevanju pa najprej Harry Kane z devetim golom v sezoni, Leroy Sane s prvim, bavarski strelski večer je dokončal Kingsley Coman.

Leipzig je v soboto šele v drugem polčasu strl Freiburg in z goli Willija Orbana, Lutsharela Geertruide in Loisa Opende potrdil šesto zmago v sezoni. Slovenska igralca v Leipzigu sta začela v prvi postavi, Šeško je igral do 65. minute, Kampl pa celotno tekmo.

Spodrsnilo pa je Borussii Dortmund, ki je še na četrtem gostovanju v sezoni izgubila, z 2:1 je bil boljši Augsburg. Pa tudi prvak Bayer Leverksuen je dobil le točko v gosteh pri Werderju po 2:2, pri čemer so si Bremenčani zabili tudi avtogol, a so nato izenačili v 90. minuti.

Bayer je s 15 točkami tretji, enak točkovni izkupiček ima tudi četrti Freiburg.