"Bayern je preprosto nadležen. Ko sem bil star 13 let, so skušali privabiti mene in še nekaj mojih soigralcev. Mojo mamo so vsaka dva tedna klicali po telefonu in jo prepričevali, da si njihov projekt vsaj pogledamo," je na Twitterju zapisal član litovske reprezentance do 19 let.
Lukas Michelbrink se je oglasil po tem, ko je Bild objavil novico, da so se Bavarci menda že dogovorili za podpis pogodbe z zelo nadarjenim Noelom Asekom. Gre za 16-letnega vezista, ki je bil v prejšnjih sezonah Michelbrinkov soigralec pri mlajših zasedbah Herthe, sedaj pa bo svojo kariero najverjetneje nadaljeval na Bavarskem.
Odzivi na zapis mladega Litovca so bili na družbenih omrežjih sicer mešani. Eni so poudarjali, da je neetično pritiskati na družine tako mladih nogometašev. Spet drugi pa so mnenja, da prestopna politika Bayerna v krutem svetu nogometnih poslov nikakor ni osamljen primer in da je v zadnjih letih preprosto postala "modus operandi" vseh največjih evropskih klubov.
Bayern je v zadnjem obdobju razvil pravi monopol nad kupovanjem najbolj nadarjenih in najboljših nogometašev v nemškem prostoru. Primeri prestopov Maria Götzeja, Mattsa Hummelsa, Roberta Lewandowskega (vsi so na Allianz Areno prišli iz Borussie Dortmund), Leona Goretzke (Schalke) in Marcela Sabitzerja (RB Leipzig) Bayernu služijo dvojno. Po eni strani skrbijo, da je klub še naprej konkurenčen vsem najboljšim evropskim moštvom. Po drugi strani pa, da je v domačem prvenstvu absolutna številka ena, saj njegovi najbližji zasledovalci svoje najboljše nogometaše pogosto izgubljajo prav zaradi Bayerna.
Največ o absolutni premoči Bayerna v Nemčiji pa razkrije pogled na seznam državnih prvakov. Zadnja, ki ji je uspelo v Bundesligi premagati Bayern, je bila Borussia Dortmund, in sicer točno deset let nazaj.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.