Blaugrana s 7:0 razbila Valladolid, Atletico do zmage v Bilbau

Barcelona, 31. 08. 2024 19.36 | Posodobljeno pred 14 dnevi

Ž.Ž., M.J.
109

Nogometaši Barcelone ostajajo neporaženi v državnem prvenstvu. V 4. krogu španske La lige so s kar 7:0 premagali Real Valladolid in se s tem dodatno utrdili na prvem mestu lestvice. Med strelce so se vpisali nova okrepitev Blaugrane Dani Olmo, Ferran Torres, Jules Kounde, Robert Lewandovski in Raphinha, ki je dosegel hat-trick. Zmage se je razveselil tudi Atletico Madrid Jana Oblaka, ki je z 0:1 v gosteh premagal Athletic.

Mrežo Valladolida je v 20. minuti načel Raphinha, štiri minute kasneje pa je bil po podaji Lamina Yamala natančen še Robert Lewandowski. Končni izid prvega polčasa je v drugi minuti sodnikovega dodatka postavil Jules Kounde.

Lamine Yamal in Raphinha
Lamine Yamal in Raphinha FOTO: AP

Tudi v drugem polčasu so nogometaši Blaugrane vse niti igre imeli v svojih rokah. Premoč v posesti žoge so okronali v 64. minuti, ko je po podaji Lewandowskega zadel Raphinha. Brazilec je bil natančen še v 72. minuti in dosegel hat-trick, s podajo se je še drugič izkazal mladi biser Barcelone Yamal. Raphinha je bil za svojo izjemno predstavo na športni spletni platformi Sofascore ocenjen z najvišjo možno oceno, 10.

Raphinha je na tekmi proti Valladolidu dosegel hat-trick
Raphinha je na tekmi proti Valladolidu dosegel hat-trick FOTO: AP

Za šesti zadetek Kataloncev je v 82. minuti poskrbela nova okrepitev Dani Olmo, ki je na svoji drugi tekmi pri Barci dosegel še drugi zadetek. Še zadnji žebelj v krsto Valladolida pa je v 85. minuti po podaji Raphinhe zabil Ferran Torres in s tem postavil končni izid 7:0.

Barcelona vs Valladolid
Barcelona vs Valladolid FOTO: Sofascore.com

Atletico do zmage v gosteh

Na tekmi med Athletic Clubom in Atletico Madridom je že vse kazalo na poravnan izid. Veliko večino tekme sta mreži mirovali, toda v 92. minuti so si Baski privoščili hudo napako v obrambi in izkoristil jo je Angel Correa. Colchonerosi so se tako z drugo zmago vsaj začasno prebili na drugo mesto na lestvici.

Athletic Club - Atletico Madrid
Athletic Club - Atletico Madrid FOTO: AP
Athletic Club - Atletico Madrid FOTO: Sofascore.com

Katalonsko-madridski obračun dobil Espanyol

Tudi med obračunom med Espanyolom in Rayem Vallecanom je do odločilnega zadetka prišlo v sodnikovem podaljšku. Za Rayo je v 4. minuti zadel Alvaro Garcia, štiri minute kasneje je izenačil Carlos Romero. Dišalo je po neodločenem izidu, a je glavni sodnik tekmo podaljšal kar za devet minut, kar so izkoristili domači. Za zmago Espanyola z 2:1 je v 6. minuti sodnikovega podaljška zadel Alejo Veliz.

Izidi 4. kroga španske La lige:
Barcelona - Real Valladolid 7:0 (3:0)
Raphinha 20., 64., 72., Lewandowski 24., Kounde 45+2., Olmo 82., Torres 85.

Athletic Club - Atletico Madrid 0:1 (0:0)

+10
Pozna se Flickov sistem, 80ta minuta vsi tečejo izvajajo presing, napadajo, pri 6 0 vsi naprej iin bum 7 0, Raphinha monstrum, kakšen nastop, najboljši v tej Barci.
alien8potnik
01. 09. 2024 14.03
+11
nisem gledal. ampak moralo je biti strašno dobro, da je tak rezultat. čestitam.
Luigi Taveri II.
01. 09. 2024 20.40
+2
alien ne vem koliko boljša sta RM in FCB od Valladolida ampak mislim, da ga drugo sezono ne bo več v La ligi.
Jevgenij Suhov
01. 09. 2024 14.01
+14
A mogoče kdo ve, koliko je globoka luknja, v katero so se skrili 🪼,🐌&co? Da niso slučajno padli v kako greznico? Prosim, naj se vsaj javijo, da so živi, zdravi itak niso…
LETEČA PODGANA
01. 09. 2024 14.08
+10
Lucky
01. 09. 2024 13.55
+11
Crips nč več ne vabi na ogled tekm Reala. Zdej jih zgleda pričakuje v strahu.
01. 09. 2024 20.41
+4
Lucky
01. 09. 2024 13.18
+10
Apeliram na navijače Reala, nej ugasnejo tisto centrifugo, kamor so padli crypsijevi boti. Ker tole ne pele nikamor in sploh ni več zanimiv.
01. 09. 2024 12.58
+10
# Problem vam je Real, nevoščljivost.... Tale her Flick, vam bo tudi en drek dal. Tako, da ne obsojajta Real in spet sodnike. Ker ni smisla. .......Nikoli ne bo pljuval, pa čeprav navija za Barco. In tako je prav. ++++ za njega..... Lucky: jaz ne talam minusev niti plusov. To talajo otroci" .....Zdaj pa igyyp so vam zlorabili profil ali ste isti pacient kot Cripstoned ?
+8
igyyp
01. 09. 2024 13.04
-9
Luigi: to je moj profil, edini in vedno enak. Tako, da mene ne mešaj z cripsom ali komurdrugim. Sva zmenjena.?
Lucky
01. 09. 2024 13.16
+11
Igyy je nekako sezonski. Ko Realu gre dobr in Barci slab, je poln samga sebe. Ko gre Barci dobr in Realu bolj slabo, je pa mal bolj pohlevn.
igyyp
01. 09. 2024 13.26
-10
Lucky: jaz ne visim cele dneve tu gor,mam bolj pametnih zadev kot komentirat Barco in Real. Ti imas pa očitno preveč časa.
01. 09. 2024 13.27
+8
To je tudi moje mnenje....lahko bi ga primerjal z igralcem, ki ne ZNA izgubljati, če gledamo zgolj na obnašanje ob zmagah in obnašanje ob porazih. Igyyp kritike Barce so dobrodošle, ne smejo pa biti iz trte zvite.
01. 09. 2024 13.28
+6
Vem kaj bi napisal Cripstoned zato te še enkrat vprašujem....Kako vi vidite iz svojega zornega kota nevoščljivost Realu recimo s krajo Di Stefana in kako si razlagate , da je po tej potezi bil Real pripravljen omiliti sramoto s tem, da bi di Stefano igral sezone izmenično za Real in Barcelono ? Zakaj že?
Lucky
01. 09. 2024 13.40
+10
Igyy, sej to pravim. Ko Barca kiksne, maš zmer cajt. Ti si sam olepšal.
Lucky
01. 09. 2024 13.41
+7
Drgač, tista svinjarija z DI Stefanom je bla šele druga zadeva, po tisti pokalni med 2. svetovno vojno. Šele potem je nastalo rivalstvo. Prej ga skor 50 let ni blo.
01. 09. 2024 20.43
+2
In ne bo odgovoril, ker mu odgovor ne bo všeč, olepšati pa ne more, ker ni pametnega izgovora za predlog podajanja do danes najboljšega igralca Madrida med sezonami
Lucky
01. 09. 2024 12.51
+9
Flicka eni po novem kličejo MILF. Man I Love Flick. Ko so ga po rekmi vprašal, ka se mu je zdel pomembn, je reku da to, da so fantje spoznal, da je treba dat 100% od prve do zadnje minute.
01. 09. 2024 13.20
+7
Te miselnosti je bila Barcelona bolj potrebovala "kot star pes šusa ". Težko mi je bilo gledati "pepčka" ob zagotovljeni zmagi , ko bi se lahko glavni akterji odpočili na drugačen način, menjave pa dokazovale.....druga stvar pa zavzetost od prve minute, da ni drugi polčas eno samo zavlačevanje nasprotne ekipe , če ima zadovoljiv rezultat
Kollerik
01. 09. 2024 15.17
+11
Včeraj res pravo razkošje od igre, poleg 7. bingov še tri štange. Olmo je končno in po dolgem cajtu tista prava, 100 % okrepitev za Blaugrano. Nica Williamsa res nihče ne pogreša, razen morda Yamal, da bi katero skupaj zaplesala ob zadetkih Barce. Sijajni Raphinha se je zgleda že vpisal na Barcin seznam slavnih Brazilcev (Romario, Rivaldo, Alves, Ronaldinho...). Lahko rečemo samo wow!....
01. 09. 2024 20.45
Nica ne pogrešamo, bi pa s tem odprli še eno krilo, ki efektivno razredči sredino pred kazenskim
Lucky
01. 09. 2024 12.45
+9
Tole so črni tedni za "poznavalce", na tem forumu. Zadna je bla, da Barca že dolg ni dala 3 gole. Zdej so dal 2x3, pa še enga za povrh. Jst komi čakam, da zapirač kej pove.
Lucky
01. 09. 2024 12.47
+8
Drgač, zadnič smo hitr ponucal tistih 100 Eur od stave, pa 265004 je času še 100 povrh. Jst sm naroču limonado, pa morm rečt, da ni bla tk kisla, čeprav je bla brez cukra.
Kollerik
01. 09. 2024 16.09
+7
Odkar je Flick na čelu Blaugrane, niti limonade brez cukra niso več tako kisle 😁
Kollerik
01. 09. 2024 18.46
+4
PS: dokončna odločitev, ki so jo sprejeli Flick in co: 20 letnik Casado bo, oziroma je že (trajno) nadomestil Bernala. No, vsaj Garcia se je hitro vrnil iz bolniške, kar je dobra novica. Prodaja v Girono odpade, še pišejo.
01. 09. 2024 12.29
+7
hejterčki barse naj vas potolažim najbolj pokvarjen klub v zgodovini še ne bo na prvem mestu la lige po koncu kola
+6
Kar zadeva pa mladine La Masie, bi rekel, da kvaliteta nikoli ni bila sporna . Zdi se mi, da je ravno Hansi obdržal to kvaliteto na igrišču s hitrimi oddajami in podajami, tako da njihova fizična moč ni slabost v igri . Ferran Torres pa je kot sem že napisal " odličen igralec zadnjih 15 minut pri nedosegljivi prednosti" in takrat lahko doda svoje......... V bistvu Feran še najbolj spominja na realove sodnike, ki Barceloni , ko ni več v igri za naslov podarijo 2 neobstoječi enajstmetrovki, da kot pravi manucao " da je bilanca izenačena na koncu sezone, ko se štejejo mrtvi"
01. 09. 2024 12.17
+6
Igra se naprej in igra se na gol z eno samo željo zadeti. Po Messiju tega ni bilo več. Kar se tiče takega napada je to zame edina všečna stvar pri RM, ko gredo vsi hitro in družno " po gol " in tu sem pri Realu glede všečnosti zaključil.
mmickica
01. 09. 2024 12.00
+8
Bravo Flick, to je nogomet, ne pa tisto pimplanje prej...! Koncno je Barca spet gledljiva, po mnogo letih. Saj vem, da se ni cas za lovorike, ampak lepo jih je spet gledat. Raphinja je kot prerojen, prej je bil zadusen, zdaj se mu vse smeji. Tudi Pxxxi na primer. Bravo, res sem zadovoljna po dolgem casu.
01. 09. 2024 12.26
+8
Všeč mi je tudi , da Hansiju Dietru kot Nemcu na kraj pameti ni prišlo, da bi se ustavil pri 3:0
Lucky
01. 09. 2024 12.56
+8
Mickica, to je že treba bit pošten do Xavija in rečt, da je Raphinha že lani bil čist drugačn, ko ga je dal na to pozicijo. Zdej dobiva sam še boljše žoge in poka od samozavesti.
Mojjca95
01. 09. 2024 18.17
+3
Raphinha je ko Dinho 2.0, res igralec s srcem, teče, pritiska, pomaga v obrambi, poezija včerajšnega nastopa.
igyyp
01. 09. 2024 11.59
+9
Čestitke Barci. Uspel sem sam prvi polčas pogledat do 3:0, igrajo hitro, dobro, bo še zanimivo letos. Sicer so pa to 4 krogi. Ampak ok. Vidimo nocoj Real, ker nekaj se bo moralo obrnit tudi pri njih.
Lucky
+6
Po analogiji z Atleti iz Madrida, bi dons mogl zmagat. Se pa vsak cikel 1x prekine. Če slučajn kiksnejo, bo še kak dodatn kurcšlus. Tega pa tale portal ne nuca.
ribi? pepe 1
01. 09. 2024 11.28
-7
lahko zdaj Flicku,ko muje Chavi naredu ekipo mladih nogometašev.
Fregasto
01. 09. 2024 11.41
+8
Lucky
01. 09. 2024 11.12
+11
Tekme žal nism mogu gledat. Vse izjemno. Na highlights niso mogl pokazat vsega, ker bi blo predolg. Nek sm vidu sliko, da je še sodnik padu. Mene je zmotl sam to, da Yamala ni menjal. Vsaj vidu nism, da ga je. Je pa tale premor za Barco vedn nevarn, zarad FIFA virusa. Vedn pride kup poškodovanih. Menda v Španiji, zarad Barce gorijo vsi alarmi. Celo, ko je mel tiskovko glavni za FFP, so ga režimski novinarji sam to sprašval, kk je možno, da je Olmo registriran? Majo pa skor vsi klubi problem z tem. Velik klubov je moral zadnji dan odpuščat igralce. Edina izjema je RM. V torek bo mel menda Laporta tiskovko, kjer bo skušal razložt, kk se bo Barca rešvala. Tud Inigo je registriran na račun Araujove poškodbe. Kot Olmo na račun Christensena in sam do novga leta. Zato je menda dobu Frenkie ultimat. Ma 14 dni, da pride na igrišče, al pa gre na operacijo. Sploh ne dviga telefona in se noče pogovarjat. Na račun njegove plače, bi komot vse registriral. Mal dolgočasnega ozadja, ki ga je pa treba rešit, da bomo še naprej užival v igri.
Kollerik
01. 09. 2024 11.40
+9
Zdajle bolje kot kadar koli prej vidimo, da De Jonga ta ekipa sploh ne rabi. Nizozemec je za Blaugrano žal v velikansko breme s svojo ogromno plačo in s poškodbami.
Fregasto
+7
Igrajo drugače kot prej, bolj vertikalno in z manj podajami nazaj.
mmickica
01. 09. 2024 12.02
+8
Ade Jonga prodat, pa se bo lazje dihalo. MU ga zeli, kolikor vem.
Kollerik
01. 09. 2024 19.16
+2
Zdaj, ko je postal gležnjar, si ga verjetno želijo dosti manj.