Na tekmi med Betisom in Barcelono je veliko pozornosti požela kontroverzna sodniška odločitev, ki je španske prvake oškodovala za nove tri točke. Po vodstvu domačih, za katerega, je v 74.minuti poskrbel Alex Alegria je katalonsko vodstvo in navijače na noge dvignila akcija, ki bi lahko poskrbela za izenačenje, če ne drugače pa vsaj za strel z bele točke. Skorajšnji avtogol Germana Pezzelle je namreč herojsko 'rešil' Aissa Mandi, pri tem pa je v petmetrskem prostoru obležal Neymar, njegov soigralec Luis Suarez, ki je bil v bližini pa je glasno protestiral proti odločitvi sodnika. Slednji namreč ni priznal katalonskega gola temveč je dopustil nadaljevanje igre. Vendar pa so pritožbe Barceloninega vodstva in Urugvajca naletele na gluha ušesa, kljub temu, da so kasnejši posnetki potrdili njihove navedbe, saj je bila žoga v času posredovanja Betisa že krepko čez golovo črto. V preostalih evropskih ligah bi zagato rešila tehnologija, ki je vse od Svetovnega prvenstva v Braziliji 2014 redna spremljevalka nogometnih tekem, z njeno pomočjo pa so razrešili že marsikatero zagato. Prvič so jo tako uporabili na tekmi med Italijo in Kostariko, po njeni zaslugi pa je srednjeameriška država napredovala v nadaljevanje tekmovanja, medtem ko so se Azzuri morali posloviti od Recifeja.
Vse od takrat se tako angleška Premier League kot tudi nemška Bundesliga poslužujejo sodobne tehnologije, ki je v veliko pomoč sodnikom, medtem ko je na Iberskem polotoku vse še vedno podrejeno odločitvi delivcev pravice. Razlog za to tiči v financah, če bi želeli zadostiti zahtevam Fife bi za zagotavljanje primernih aparatur morali nameniti štiri milijone evrov na sezono. Odgovorni so zato mnenja, da bi bil tolikšen vložek v tem stadiju čista potrata denarja, saj je nogometna organizacija pred kratkim predstavila video sodniškega asistenta (VAR), ki ne pokriva le golove črte temveč pomaga sodnikom tudi pri preostalih odločitvah, vendar so v tem trenutku njegovi rezultati še pod drobnogledom strokovnjakov. Španci so se torej odločili, da bodo počakali še nekaj časa, vse dokler video asistent ne bo postal povsem sprejemljiv, do takrat pa bodo dogodki, kot je nedavni na Benitu Villamarinu še dvigali prah in spreminjali potek tekem.
KOMENTARJI (189)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.