Lewandowski s hat-trickom do potrditve prvega mesta Barcelone

Barcelona, 06. 10. 2024 17.34 | Posodobljeno pred 2 urama

V devetem krogu španskega prvenstva smo že videli zmago Real Madrida, ki pa sta jo zasenčili poškodbi Viniciusa Juniorja in Daniela Carvajala. Slednji bo z igrišč odsoten dlje časa, saj gre za hujšo poškodbo kolena, sezona pa je zanj praktično že končana. Tudi nedelja, ko je Barcelona v gosteh odpravila Alaves, ni minila brez poškodb, že takoj na začetku prvega polčasa je zelenico zapustil Ferran Torres in se tako pridružil številnim poškodovancem na katalonski listi. To pa Barcelone ni zmedlo, nasprotniku so nasuli kar tri zadetke.

Statistika tekme Alaves - Barcelona
Statistika tekme Alaves - Barcelona FOTO: Sofascore.com

Za novo zmago Barcelone v španskem prvenstvu je bil tokrat odgovoren predvsem Robert Lewandowski, ki se je podpisal pod vse tri zadetke (3:0). Mrežo je zatresel v 7., 22. in 32. minuti. Zdaj je že pri desetih zadetkih v tej sezoni. Katalonci ostajajo vodilno moštvo prvenstva s 24 točkami, 21 jih ima na drugem mestu Real Madrid. Statistika 28:9, ki jo piše Barcelona, še naprej kaže napadalno moč ekipe, poleg tega so v domačem prvenstvu vknjižili zgolj en poraz.