Nogomet

Azijski prvak pričakovano v polfinale klubskega SP

Abu Dabi, 11. 12. 2010 18.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nogometaši Seongnama so zadnji polfinalisti klubskega svetovnega prvenstva v Abu Dabiju, saj so v četrtfinalu odpravili Al Wahdo s 4:1.

Nogometaši Seongnama so zadnji polfinalisti klubskega svetovnega prvenstva v Abu Dabiju. Azijski prvaki so v današnjem četrtfinalu premagali domačega prvaka Al Wahdo s 4:1 (2:1). Južnokorejci se bodo v sredinem polfinalu pomerili z evropskim prvakom Interjem iz Milana.

Nogometaši Seongnama so zadnji polfinalisti letošnjega klubskega svetovnega prvenstva v nogometu.
Nogometaši Seongnama so zadnji polfinalisti letošnjega klubskega svetovnega prvenstva v nogometu. FOTO: Reuters

Azijske prvake je v vodstvo že v četrti minuti popeljal kolumbijski vezist Mauricio Molina. Brazilec Fernando Baiano je izid izenačil v 27. minuti, a vsega tri minute pozneje so Južnokorejci spet vodili po zadetku Avstralca Saše Ognenovskega. V drugem polčasu so Korejci v 71. minuti še povišali prednost prek Choi Sung-Kuka, zmago pa potrdili v 81. minuti, ko se je med strelce vpisal še Cho Dong-Geon.

V prvem polfinalnem dvoboju se bosta v torek srečala južnoameriški prvak Internacional iz Porto Alegreja in afriški prvak Mazembe Lubumbashi iz Demokratične republike Kongo. Slednji je v petkovem četrtfinalu malce presenetljivo z 1:0 izločil mehiško Pachuco.

Ta se bo skupaj z Al Wahdo v sredo merila za končno peto mesto. Zadnje, sedmo mesto, je zasedel Hekari United iz Papue Nove Gvineje.
 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

forlan
12. 12. 2010 08.20
a bodo finale kje prenasal u zivo?
User462569
12. 12. 2010 00.10
poiuz123 ne nekateri se nebi ampak nekateri bi se uvrstili v osmino
User634619
11. 12. 2010 22.04
večja čast je zmagat v ligi prvakov ku pa na svetovnem klubskem prvenstvu. nekateri na s. p. se v ligi prvakov še v osmino finala ne bi uvrstili
User647481
11. 12. 2010 21.00
User462569
11. 12. 2010 19.54
to je bol tak...klubski SP se sliši bolš ku u bistvu je
Iniesta
11. 12. 2010 19.33
Internacional iz Porto Alegreja bo zmagal!