Avstrija napolnila mrežo Kazahstana, Grčija presenetljivo ugnala Anglijo

Linz, 10. 10. 2024 23.07 | Posodobljeno pred 3 minutami

Nogometna Liga narodov se nadaljuje. Poleg obračun Norveške in Slovenije je potekalo še devet tekem. V slovenski tretji skupini lige B je Avstrija z visokih 4:0 premagala Kazahstan, ki bo naslednji nasprotnik Slovenije. Za prvo zmago Avstrije so zadeli Christoph Baumgartner (10.), Philipp Lienhart (53.), Marcel Sabitzer (56.) in Matthias Seidl (79.).

Na derbiju lige A sta se Italija in Belgija v Rimu razšli z neodločenim izidom 2:2. Italijani so v 24. minuti vodili že z 2:0, po izključitvi Lorenza Pellegrinija v 38. minuti pa so gostje še do odmora znižali zaostanek in v 61. minuti tudi izenačili. Za domačine sta v prvem polčasu zadela Andrea Cambiaso in Mateo Retegui, za Belgijo pa Maxim De Cuyper v prvem polčasu in Leandro Trossard v drugem polčasu.

Statistika tekme Italija - Belgija
Statistika tekme Italija - Belgija FOTO: Sofascore.com

V ligi A je Francija v Budimpešti premagala Izrael s 4:1. Aktualni svetovni podprvaki so do visoke zmage prišli šele v izteku tekme. V 28. minuti so vodili z 2:1, v 87. in 89. minuti pa sta v polno zadela še Matteo Guendouzi in Bradley Barcola.

V dvoboju neporaženih ekip v skupini B2 pa je Anglija pokleknila doma proti Grčiji. Domači so v 87. minuti z zadetkom Juda Bellinghama izenačili na 1:1, Grk Vangelis Pavlidis pa je v 94. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi poskrbel za veliko presenečenje.

Statistika tekme Anglija - Grčija
Statistika tekme Anglija - Grčija FOTO: Sofascore.com

Zmago so Grki posvetili danes preminulemu kolegu, članu Panathinaikosa, Georgeju Baldocku, ki je v še nepojasnjenih okoliščinah umrl v starosti 31 let.