Atletico Madrid po preobratu do dvanajste zaporedne zmage na Metropolitanu

Madrid, 01. 10. 2023 23.03 |

Nogometaši Atletico Madrida so se morali krepko potruditi za tri načrtovane točke v 8. krogu španskega prvenstva. Po Real Madridu in Osasuni so premagali Cadiz s 3:2.

Statistika tekme
Statistika tekme FOTO: Sofascore.com

Zasedba trenerja Diega Simeoneja je s tem vpisala 12. zaporedno zmago na domačem stadionu Civitas Metropolitano v španskem prvenstvu. To je njihova druga najdaljša serija v zgodovini po štirinajstih zmagah v nizu od maja 2012 do februarja 2013.

Za vse tri točke so morali nadoknaditi zaostanek 0:2 iz 27. minute. Za goste sta do tedaj zadela Lucas Pires in Roger Marti. Pri obeh zadetkih je bil slovenski vratar Jan Oblak brez moči.

Atletico Madrid je zaostanek znižal v 32. minuti z zadetkom Angela Corree, izenačil je na začetku drugega polčasa, ko je zadel Nahuel Molina, povedel pa v 67. minuti z drugim zadetkom Corree.

Atletico je s peto zmago v sezoni skočil na četrto mesto na lestvici (16 točk), čaka pa ga še zaostala tekma s Sevillo.

Vodi Real Madrid (21), ki je v soboto premagal do tega kroga vodilno Girono (3:0), druga je Barcelona (20), ki je v petek ugnala Sevillo (1:0), tretja pa je Girona (19).