De Paul in Felix junaka zmage neprepričljivega Atletica

Madrid, 11. 03. 2022 22.33 |

Atletico Madrid je z zmago na svoji Wandi Metropolitano otvoril 28. krog španskega prvenstva. Jan Oblak in soigralci so z 2:1 po velikih mukah premagali Cadiz. Po zmagi so skočili na tretje mesto, a imajo v primerjavi s četrto Barcelono, ki ima dve tekmi manj, le tri točke prednosti.

Srečanje se je za Colchonerose začela sanjsko, ko si je že v tretji minuti veliko napako privoščil gostujoči vratar Jeremias Ledesma. Žogo je podal naravnost na nogo Joaa Felixa, ki si jo je mirno postavil na desnico in iz neposredne bližine rutinirano zabil za zgodnjo prednost domačih. To je bil za Portugalca peti gol v zadnjih petih tekmah, s čimer je potrdil, da je zares v dobri formi.

Atletico je v nadaljevanju nadziral potek srečanja, a ni bil pretirano nevaren. Tik pred koncem prvega dela je bil kaznovan za svojo neambicioznost, ko je udaril veteran Alvaro Negredo. Dočakal je lep predložek z leve strani in z glavo zadel tik ob desni vratnici Jana Oblaka, ki ni imel pravih možnosti.

Rdeče-beli so se v drugem delu dolgo mučili, Cadiz se je zaprl pred svoja vrata in varovancem Diega Simeoneja ni dovolil obilo priložnosti. Argentinec je zato na igrišče poslal Luisa Suareza in Angela Correo v 60. minuti. Osem minut zatem pa je drugi Argentinec Rodrigo de Paul postavil končni izid 2:1. Nekdanji nogometaš Udineseje je zabil po odbiti žogi s kakšnih 12 metrov.

V soboto v Španiji ne bo na delu favoritov za najvišja mesta. V nedeljo bo Sevilla najprej gostovala v predmestju Madrida pri Rayu Vallecanu, Real Betis se bo kasneje pomeril z Athleticom iz Bilbaa, Barcelona pa bo zvečer pričakala Osasuno. Real Madrid bo v ponedeljek gostoval na Majorki.