Atalanta dobila derbi z Romo za Ligo prvakov in osrečila Bologno

Bergamo, 12. 05. 2024 22.47 |

J.B., STA
0

Nogometaši Atalante so na domačem igrišču dobili derbi 36. kroga Serie A proti Romi (2:1) in tako naredili ogromen korak na poti do uvrstitve v Ligo prvakov. Juventus je proti zadnji Salernitani le remiziral (1:1).

Atalanta je v Bergamu povsem nadigrala Romo. V prvem polčasu je v razmaku treh minut (18. in 20.) za vodstvo z 2:0 zadel Charles De Ketelaere. Edini gol za goste iz prestolnice je v 66. minuti z enajstmetrovke dosegel Lorenzo Pellegrini.

Atalanta - Roma
Atalanta - Roma FOTO: Sofascore.com

Nogometaši Juventusa so se kljub prevladi na igrišču dolgo mučili z še odpisano Salernitano. Bodoči drugoligaš je v Torinu vodil od 27. minute naprej po golu Niccola Pierozzija. Šele v prvi minuti sodnikovega dodatka je točko Juventusu priboril Adrien Rabiot.

Na preostalih današnjih tekmah je sedmouvrščeni Lazio doma premagal Empoli z 2:0, Genoa je bila z 2:1 boljša od Sassuola, Torino pa je v gosteh z 2:1 ugnal Verono.

Že v petek je prvak Inter s 5:0 odpravil Frosinone, v soboto pa je Bologna z 2:0 zmagala v Neaplju, Milan pa s 5:1 doma proti Cagliariju.

V ponedeljek bosta krog sklenili tekmi Lecce - Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića ter Fiorentina - Monza.