Argentina nadigrala Mehičane

Johannesburg, 27. 06. 2010 21.14 |

Argentina je v osmini finala svetovnega nogometnega prvenstva v JAR brez večjih težav premagala Mehiko (3:1) in se zanesljivo uvrstila v nadaljnje tekmovanje.

Strelec prvega zadetka iz očitnega prepovedanega položaja je bil Carlos Tevez.
Strelec prvega zadetka iz očitnega prepovedanega položaja je bil Carlos Tevez. FOTO: Reuters

Mehičani so se brez strahu postavili po robu favoriziranim Argentincem in že v uvodnih minutah napovedali hud boj za četrtfinale. Varovanci Javierja Aguirre so bili zelo blizu zadetka že v osmi minuti, ko je vratarja Argentine Sergia Romera rešila prečka. Naposled so nogometaši v belo-modrih dresih le strnili svoje vrste in zaigrali odločneje. To se jim je obrestovalo že v 26. minuti. Po podaji Lionela Messija je bil strelec 'neregularnega' zadetka Carlos Tevez. Že nekaj minut pozneje se je po hudi napaki obrambnega igralca Mehike Ricarda Osoria do žoge dokopal Gonzalo Higuain. Brez večjih težav je preigral mehiškega vratarja Oscarja Pereza in povišal vodstvo Argentine na 2:0. Po koncu prvega polčasa je pri odhodu v slačilnico med igralci prišlo do prerivanja, vendar do hujšega incidenta k sreči ni prišlo.

Gonzalo Higuain je v 33. minuti dosegel povsem regularen gol.
Gonzalo Higuain je v 33. minuti dosegel povsem regularen gol. FOTO: Reuters

Tudi v drugem polčasu smo spremljali promet v eno smer. Svetovna nogometna velesila je še naprej nadzorovala potek igre, varovanci Aguirre pa so svojo srečo iskali predvsem iz protinapadov. Gavči so svojo premoč kronali že v uvodnih minutah. Napadalec Manchester Cityja Tevez je še drugič na srečanju s pravo mojstrovino premagal mehiškega čuvaja mreže. Nogometaši v zelenih dresih so zatem zaigrali na vse ali nič in v 71. minuti le uspeli doseči zadetek. Z levico je neubranljivo meril Javier Hernandez. Mehičani vse do zadnjega sodnikovega žvižga niso popustili, vendar je Argentina rutinirano zaustavila vse napade in se zanesljivo prebila v četrtfinale.

Argentina
– Mehika 3:1 (2:0)
Tevez 26., 52., Higuain 33.; Hernandez 71.

28. 06. 2010 15.07
Neprimeren naslov... in tudi prva 2. gola nebom komentiral...
paris86
28. 06. 2010 14.44
kranjcan23 nasploh sm meu vtis da so argentinci in nemci najgrši na prvenstvu(zato sm to napisau) poglej recimo teveza pa schweinsteigerja(najhujša primerka) drgač pa arsenal pa zelo redko zmaga z sodniško pomočjo bol pogosto je tisto ko zgubi z sodniško pomočjo nasprotniku paris86jegej sklepaš da sm zaj gej kr sm napisau da so argentinci in nemci grdi - slučajno so zravn mene tekmo vidle tut ženske kr nism sam gledau in kaj drugega delajo ženske ko gledajo tekmo - govorijo kak je kdo lep ali grd! h00ligan šou sm stran od televizije drgač sm pa vidu tekmo in vse gole nism pa dejansko gledau tekme kr sm šou v drug prostor(nism tolk velik zamudu)
uzzi
28. 06. 2010 14.19
Če bodo Nemci igrali kot proti Angliji Argentina nima možnosti Messi mal preveč solira za moje pojme.
mickica
28. 06. 2010 11.14
Čeprav mislim, da bi Argentina kljub temu zmagala, vseeno ni opravičila za PONOVNO veliko sodniško napako, ko so sodniki spregledali čisti offsajd Teveza in priznali gol! V istem dnevu 2 veliki sodniški napaki (ANG-NEM)!? Če to ni dovolj velik razlog za uvedbo presoje sodniških odločitev s pomočjo video posnetkov, potem pa res ne vem,...!!!
bobby-jay
28. 06. 2010 09.54
Heh,nadigrala:)???Po tistem prvem golu(žal neregularnem) je mehika popolnoma padla(mislim, Osorijo je kr podal Higuainu za drugi gol) do tistega trenutka je mehika bila nevarnejša,nasploh so pokazali kr nekaj napadalnega nogometa!!!Ampak dobro...se lahko veselimo 1/4 finala ARGENTINA:NEMČIJA!!!!
402576
28. 06. 2010 09.07
No ja..nadigrala ravno ne..kdor je gledal tekmo je videl da je mehika imela kar nekaj priložnosti za gol..argentina pa je pač tisto kar je imela realizirala.
mk11
28. 06. 2010 08.57
morala bi bit tesna zmaga ne pa da spet sodniki svoje naredijo
leondejan1
28. 06. 2010 08.46
trucker.27.06.2010, 22:400 BRAVO ARGENTINA,zdaj pa se nemcem pokazat,ker do zdaj so meli tak same salabajzarje za nasprotnike če pogledaš poleg brazilije, portugalske je imela nemčija dost težje kot argentina. Argentina se boji robustnih nemcu in upam da jih spet nemci razbijejo kot so jih pred 4leti po 11metrovkah maradona se pa boji nemcev:)
maradona33
28. 06. 2010 08.41
sodnik je naredil eno napako, igralci Mehike pa,..... nešteto. Dajte se raje enkrat na njih zgovarjat
NiiCk
28. 06. 2010 00.47
Ma kaki, če bi mexikancem padla kakšna žoga od številnih strelov v gol na začetku tekme, bi sami povedli, na koncu pa so zaradi Sondiškega gola zmagali...Magari so pol dali še 2 gola, ampak 1 sodniška napaka in gol spremeni celoten potek tekme...
LFC
28. 06. 2010 00.42
No ja niso jih glih nadigrali...
NiiCk
28. 06. 2010 00.38
Mehika je igrala boljše, če nebi bilo tiste sodniške napake vprašanje kako bi se končalo, 2 gola sta bila plod tiste napake, saj si Mexikanci niso morali upomogit, SRAMOtno , kaj je stranski bil slep?! v liniji je stal pa ni videl 2m v offsajdu Teveza. Žalostno, Mehika je bila oškodovana... 4.sodnik bi lahko mel kaki monitor, in bi ob morebitnih tovrstnih napakah javil sodniku..
ROONEY_THE_KING
28. 06. 2010 00.07
BRAZILLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
prava resni.ca
28. 06. 2010 00.06
paris8627.06.2010, 23:23-1 zaj se bota pa pomerla 2 naroda z najgršimi nogometaši na SP ki so prišli naprej z sodniško pomočjo...ja kaj češ morem rečt ZANIMIVA TEKMA! no ja... lej... tud arsenal je ze zmagal s sodnisko pomocjo kdaj. niso to oni krivi. mislm da so bli mehicani celo bolj oskodovani kot anglezi. zakaj pa najgrsi nogometasi pa nevem... nisem zenska... ampak nekako se mi zdi podolski maneken :)