Nogomet

Anglež McCLaren na Nizozemskem piše zgodovino

Amsterdam, 15. 05. 2010 09.35 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nekdanji angleški selektor Steve McClaren je nizozemski nogometni klub Twente Enschede letos prvič v zgodovini popeljal do naslova državnega prvaka.

Steve McClaren je postal prvi tuji trener v zgodovini nizozemskega prvenstva, ki so ga izbrali za najboljšega trenerja leta na Nizozemskem. McClaren, ki bo v naslednjih dveh sezonah prevzel vodenje nemškega prvoligaša Wolfsburga (prvaka iz sezone 2008/09), je prejel nagrado Rinus Michels – ta se imenuje po legendarnem nizozemskem nogometašu in trenerju, ki mu je Mednarodna nogometna zveza (FIFA) leta 1999 podelila nagrado za najboljšega trenerja stoletja – v petek na večerni slovesnosti v Tilburgu. Kot prejemnik prestižnega priznanja je nasledil lanskega zmagovalca Louisa Van Gaala.

 

 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (2)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User323376
15. 05. 2010 17.14
ja lepo cudn da je z anglijo mel take polome
User474174
15. 05. 2010 17.12
Hja, saj v Angliji jo je že spisal - ko proti ustašem ni (z)mogel odigrati niti neodločeno.... - no, šalo na stran, McLaren niti ni slab couch, z Middlesbroughom je prišel do finala pokala UEFA-e, kar je bil odličen rezultat, z Twentejem pa je osvojil naslov nizozemskih prvakov, na katerega je twente čakal kar 84 let (takrat so se še imenovali Sportclub Enschede, v 60-ih pa so se združili s Twentejem). Zanimivo bo videti kako bo prihodnjo sezono v Bundesligi, ko bo treniral ekipo Wolfsburga (najbrž brez Džeka).