Ob sredinem druženju z mediji je trener Maribora Darko Milanič priznal, da je bila sredina tedna brez odigrane tekme kar malce prazna. Vijoličasti so praktično brezhibno zdržali naporen ritem v uvodu nove sezone in prevzeli vodstvo na vrhu lestvice Prve lige Telekom Slovenije, obenem pa se že uvrstili v skupinski del Lige Evropa. Toda državne prvake sredi naslednjega tedna v Izraelu čaka še prvo dejanje playoffa za Ligo prvakov s Hapoelom Beer Shevo, medtem ko njihovi petkovi nasprotniki Domžalčani pričakujejo eno izmed največjih tekem v klubski zgodovini z nekdanjim evropskim prvakov Marseillom v playoffu Lige Evropa. Pripravi na omenjeni evropski tekmi bosta gotovo terjali svoj davek, čeprav Milanič ne pričakuje, da bi lahko Simon Rožman pod Kalvarijo prišel z "rezervno" postavo.
"Zdaj smo se tako navadili, da smo imeli do sedaj tekme res v takem zgoščenem ritmu, zato se nam ta odmor zdi kar nekam dolg. Tako da, jasno, komaj čakamo tekmo z Domžalami," je v sredo pred zbranimi mediji povedal Milanič. "Gotovo bo, kar se tiče dinamike in načina igre Domžal, zelo evropsko, seveda tudi zaradi NK Maribora. To je pravo srečanje v pravem trenutku. Ne mislim le v smislu generalke, pri nas so generalke 'non stop' na programu. Super tekma, bistveno se mi zdi to, da bo tekma taka, na kateri bomo morali biti pravi, tudi takoj za Domžalami prihaja tekma sezone, kjer bomo tudi morali biti na najvišjem možnem nivoju. To mislim, da je tisto, kar odloča, da si enostavno fokusiran, da si prisoten, da pokažeš, da si v dobrem momentu, da imaš samozaupanje, da imaš znanje, in da enostavno to potem iz tekmo v tekmo tudi kažeš. Pričakujem, da bodo igrali v najboljši možni postavi, imajo namreč še en dan več na razpolago do prvega naslednjega srečanja v Evropi. Tako da mislim, da bo nastopil z najboljšo ekipo, to mislim, predvidevam, bolj pa se, jasno, ukvarjam s tem, na kakšen način se bomo mi lotili tekme z Domžalami."

Mariboru se je v prejšnjem krogu dokončno odprlo tudi pred vrati, novincu v Prvi ligi Ankaranu Hrvatinom so zabili kar pet golov (5:1) v Dravogradu, kjer so si Štajerci lahko privoščili na klopi večino tekme pustiti kapetana Marcosa Tavaresa. Slovenski Brazilec je vseeno prišel v igro in po vsega nekaj sekundah prispeval nov zadetek v osebno izvrstnem poletju. "Zelo sem zadovoljen z igro napadalcev. 'Tava' zabija, vendar v zadnjih treh tekmah je sodelovanje izredno," je še povedal Milanič. "Po tekmi sem jih, jasno, potem še dodatno pohvalil, da bi enostavno nadaljevali tako, s takimi igrami. To je poletno, v igri je vic, na tej tekmi je bilo odlično sodelovanje. Redkokdaj vztrajam na tem, da bi napadalci bolj sodelovali, na zadnji tekmi pa so izredno sodelovali. Če pa pogledamo zadnje tekme na splošno, je bilo prisotne veliko energije. Oba napadalca sta nam v vsakem trenutku zelo, zelo pomagala, dajala ton v igri, in ko smo bili na pripravah videti dobro, sta delala točno to. To pomeni, da sta nam dajala ritem, da sta napadala visoko, v enem trenutku, mogoče na začetku, smo se tu malce ustavili, zdaj pa smo spet našli to energijo. In to je zelo dobro."
Utrip iz slačilnice je prenesel strelec z minule ligaške tekme Dino Hotić, ki je na Koroškem prispeval enega lepših golov v karieri, za debitantski zadetek v dresu članskega moštva je podal tudi Martinu Kramariču. "Pričakujemo evropski dvoboj, veliko tempa in vsega, tako da komaj čakamo na tekmo. Najprej se bomo v petek lotili Domžal, potem bomo šele razmišljali o playoffu. Domžale poznamo, že vrsto let igrajo enako, pričakujemo zelo težko tekmo in bomo videli potem, kaj se bo dogajalo na igrišču," pravi Hotić. "Konkurenca je dobrodošla, vsi smo pripravljeni boriti se, dati svoj maksimum, potem je le še na trenerju, da se odloči, koga bo postavil v igro. Enkratno smo začeli prvenstvo in upam, da bo to trajalo čim dlje. Do konca, če je treba."
KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.