Začetek je bil izenačen, prvič pa so resneje zapretili domačini. V 13. minuti je odlično streljal Domen Črnigoj, z obrambo se je izkazal Grega Sorčan. Prvi resno akcijo so Goričani spremenili v zadetek. V 32. minuti je po veliki gneči pred golom Kopra Blessing Eleke žogo porinil mimo Vasje Simčiča za 1:0. V 39. minuti je z velike razdalje poizkusil Uroš Celcer, vendar je bil Vasja Simčič na mestu. Koper je v 41. minuti izvedel prosti strel z več kot 25 metrov, Črnigoj pa je meril mimo gola. Zadnji strel v prvem polčasu je imel Jaka Štromajer, ki pa je iz dobrega položaja streljal čez gostujoči gol.


Zavrč slavil v Krškem
Bolj odločno so v tekmo krenili domači nogometaši, ki so že v peti minuti zahtevali enajstmetrovko, ko naj bi Ivan Novoselac v svojem kazenskem prostoru storil prekršek, vendar je piščalka sodnika Mateja Juga ostala nema. Tri minute pozneje so gledalci videli prvi strel v okvir vrat, a je domači vrata Marko Zalokar ubranil strel Roka Zorka. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so imeli žogo več v posesti v svojih nogah gostje, domačini pa so resneje zapretili v 18. minuti, ko je po podaji Davida Poljanca z glavo mimo gola streljal Luka Štefanac. Do odhoda na odmor so si več priložnosti priigrali gostje, Krčani pa nikakor niso mogli razviti svoje igre. V 31. minuti je Zalokar rešil soigralce, ko se je sam pred njim znašel Rok Zorko, a je domači vratar tudi iz tega dvoboja izšel kot zmagovalec. Do odhoda na odmor se mreži nista zatresli.
Drugi polčas je v domači ekipi namesto Klemna Slivška začel mladi Tim Čeh. Varovanci Tomaža Petroviča so le vzpostavili ravnotežje na igrišču, igra pa je potekala v glavnem med obema kazenskima prostoroma, tako da vratarja nista imela veliko dela. V 61. minuti je zaradi poškodbe moral igrišče zapustiti Štefanac, namesto katerega je na igrišče stopil Petar Petranič, štiri minute pozneje je z diagonalnim strelom poskusil Poljanec, a je žoga le za las zgrešila cilj. Krčani so vse bolj stiskali obroč okoli gostujočih vrat, v enem redkih nasprotnih napadov pa je Aleks Pihler skorajda izkoristil zmedo v kazenskem prostoru domače ekipe. Kar ni uspelo Pihlerju, je v 77. minuti uspelo Edu Kevinu Kokoroviću, ki je s tem golom Zavrčanom prinesel tri pomembne točke. Z zmago so se varovanci Slavka Matića z devetega prebili na šesto mesto prvenstvene lestvice, medtem ko so Krčani enega izgubili so z osmimi točkami na osmem mestu.

Kriza Celjanov se nadaljuje
Celjani ne najdejo poti iz rezultatske krize in z dna prvenstvene lestvice. Po hudem porazu z 0:6 v prejšnjem krogu proti Olimpiji so brez točk ostali tudi pred domačimi gledalci, na Areni Petrol so se četrte zmage veselili Domžalčani. V deveti minuti je do prvega strela na tekmi s 25 metrov prišel Nejc Skubic, njegov poizkus je ubranil Ivan Hosman. Prvi resni poizkus so domači sprožili v 16. minuti, ko je proti domžalskemu golu meril Žiga Kous. Po dveh ne posebej nevarnih strelih, vsakem na eni strani, so gosti po pol ure zadeli prek Zenija Husmanija, ki je v igro vstopil v 23. minuti namesto poškodovanega Darka Zeca. Husmani je lepo sprejel žogo na robu kazenskega prostora in jo iz voleja poslal v desni zgornji kot celjskega gola. Ob tem se je poškodoval še domači vratar Hosman, ki je ob posredovanju trčil v vratnico in moral zapustiti igrišče.
Gol gostov ni uspaval. V 38. minuti je bil s prostega strela z roba kazenskega prostora nevaren Skubic, Amel Mujčinović je bil na mestu. Dve minuti kasneje je zapretil Matic Črnic, Mujčinović pa se je znova izkazal z obrambo. V 53. minuti je streljal Danijel Miškić, z najboljšo obrambo pa se ni izkazal Nejc Vidmar, vendar žoga ni končala v golu. Domžale pa so drugič zadele v 65. minuti. Žan Majer je bil prvi v priložnosti, vendar je slabo sprejel žogo, je pa zato našel Aladina Šišića, ki je zadel s šestih metrov. Sedem minut pred koncem so gosti odločili zmagovalca. Dejan Trajkovski je podal iz kota, žogo pa je za hrbet Mujčinovića poslal Gaber Dobrovoljc.
Izidi:
Luka Koper – Gorica 1:3 (0:1)
Ivančić (87.); Eleke (33., 84.), Burgić (61.)
Celje – Domžale 0:3 (0:1)
Husmani (30.), Šišić (64.), Dobrovoljc (83.)
Krško – Zavrč 0:1 (0:0)
Kokorović (77.)
KOMENTARJI (65)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.