Boston je v podaljšku premagal Bufalo s 4:3, New York Islanders je ugnal Tampo Bay s 4:0, New York Rangers pa Washington z 2:0. Montreal je bil boljši od Philadelphie (5:2), Ottawa od Atlanta (6:4), Colorado pa od Pittsburgha (3:2). Anaheim je po kazenskih strelih ugnal Columbus z 2:1, tri tekme pa so se končale z zmagami gostov: Detroit je premagal Calgary s 4:1, St. Louis je bil boljši od Minnesote s 3:2, Nashville pa od Vancouverja s 3:0.

Razburljivo je bilo v Denverju, kjer je Colorado premagal Pittsburgh s 3:2. V prvi tretjini je vse zasenčil gostujoči hokejist Sidney Crosby, ki je dosegel dva gola, v drugi tretjini pa so na ledu zagospodarili domači igralci in si prek Johna-Michaela Lilesa, Wojteka Wolskija in Bena Guiteja priigrali tesno zmago.

Philadelphia, vodilna ekipa atlantske skupine, je v gosteh izgubila z Montrealom, najbolj viden posameznik domače ekipe pa je bil Finec Saku Koivu, ki je prispeval gol in podajo za zmago s 5:2. Ottawa, v dosedanjem delu drugouvrščena ekipa (največ točk je doslej zbral Detroit), je po dveh tretjinah dvoboja z Atlanto že vodila s 5:0, nato pa je na sceno stopil Ilja Kovaljčuk. Ekipa iz olimpijskega mesta je s tremi goli ruskega napadalca in zadetkom Erica Perrina znižala na 4:5, usodo gostujoče zasedbe pa je zapečatil Šved Daniel Alfredsson.

Anaheim je v dvoboju s Columbusom prekinil niz štirih zaporednih porazov, zmago pa mu je po kazenskem strelu prinesel Mathieu Schneider. Rangerji so z goloma Chrisa Druryja in Šveda Henrika Lunqvista premagali tekmece iz ameriške prestolnice, še lažje so do zmage prišli njihovi mestni tekmeci Otočani, ki so s 4:0 premagali goste iz Tampa Baya. Junak dvoboja v Bostonu je bil Nemec Marco Sturm, ki je v peti minuti podaljška dosegel zmagoviti gol za Kosmatince. V St. Louisu so bile po tekmi vse oči uprte v Jaya McKeeja, strelca zmagovitega gola v dvoboju z Minnesoto.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.