Izvajanje kazenskih strelov je odločilo najbolj napeto sinočnjo tekmo severnoameriške hokejske lige NHL med Calgaryjem in Columbusom, z 2:1 pa so bili srečnejši in uspešnejši Modri jopiči. Gosti so se veselili zmage le še v Anaheimu, kjer je San Jose v dvorani Arrowhead Pond s 6:4 premagal domače Mogočne račke. New York Rangers so bili s 3:1 boljši od Pittsburgha, Detroit Red Wings s 3:2 od St. Louisa, New Jersey Devils s 5:3 od Ottawe, hokejisti Dallas Stars pa so z 2:1 premagali Nashville.

V New Yorku sta zmago domačim Rangerjem zagotovila Steve Rucchin in vratar Henrik Lundqvist, ki je obranil 24 strelov, kar je bilo dovolj za zmago s 3:1 nad Pingvini. Omeniti velja nerazpoloženega Sidneyja Crosbyja, ki je tudi zaradi gripe zmogel le podajo. Natančni Petr Sykora z zadetkom ob igralcu več na ledu v zadnji tretjini je pomenil še drugo zmago nad Pittsburghom v zadnjih petih dneh in že peto v sezoni, kar niti ni posebej odmeven dosežek, saj so gosti izgubili že 13. v zadnjih 14 tekmah.
Napeto je bilo v Calgaryju, kjer je gostujoči vratar Columbusa Marc Denis obranil najprej 36 strelov, nato pa še dva pri izvajanju kazenskih strelov in pomagal svojemu moštvu do zmage nad Plameni. Kazenski streli so bili hitro končani, saj je odločitev o zmagovalcu padla že po prvih dveh hokejistih Columbusa, Jaroslavu Balaštiku in Ricku Nashu, Denis pa je bil uspešnejši v dvobojih ena na ena s Tonyjem Amontejem in Jaromom Iginlo. Slednji je tako dosegel edini gol za Calgary, ki je po šestih zaporednih zmagah na domačem ledu zdaj moral priznati premoč gostov, za katere je zadel še Nikolaj Žerdev.
Ob robu hokejskih bojev na ledu pa je novinca moštva Washington Capitals Aleksandra Ovečkina doletela posebna čast. Postal je namreč prvi igralec NHL po več kot desetletju, ki je osvojil tako nagrado za najboljšega napadalca kot novinca meseca hkrati. Ovečkin je januarja zabil 11 golov in zbral 14 podaj, vključno s svojim prvim "hat-trickom" v karieri 13. januarja proti Anaheimu. "Menim, da imam v svoji igri še veliko rezerv, vidi pa se, da iz dneva v dan igram bolje," je dejal 20-letni ruski hokejist, ki se že močno veseli nastopa na olimpijskem hokejskem turnirju v Torinu. Edina dva igralca NHL, ki jima je uspelo priti do nagrade za igralca in novinca meseca, sta bila hokejist Prestolnikov Jim Carey marca 1995 in finski igralec moštva Winnipeg Jets Teemu Selanne januarja 1993.
Izidi:
N.Y. Rangers - Pittsburgh Penguins 3:1
Detroit Red Wings - St. Louis Blues 3:2
New Jersey Devils - Ottawa Senators 5:3
Dallas Stars - Nashville Predators 2:1
Calgary Flames - Columbus Blue Jackets 1:2 (kazenski streli)
Anaheim Mighty Ducks - San Jose Sharks 4:6