Šport

NHL: Doma zmagal le Phoenix

Atlanta, 28. 11. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Kar dve tekmi v ligi NHL od skupaj štirih sta se v noči na petek končali po podaljških.

Obe domači moštvi pa kljub dodatnim minutam nista uspeli zabeležiti zmage, Ottawa je proti Vancouvru klonila z 2:3, Calgary pa proti Coloradu s 5:6. Veliko zadetkov, kar deset jih je bilo skupaj, so gledalci videli v Phoenixu, kjer so Kojoti s 6:4 odpravili Los Angeles. Atlanta ni znala izkoristiti prednosti domačega igrišča, s 3:1 je bil boljši Toronto.

Atlanta Thrashers - Toronto Maple Leafs (Foto: Reuters)
Atlanta Thrashers - Toronto Maple Leafs (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

V Atlanti se je v svojih vratih izkazal Ed Belfour, ki je ubranil 31 strelov, le enega pa pustil mimo sebe. Premagal ga je Ilija Kovalčuk. Kljub temu so hokejisti Toronta s 3:1 v gosteh uspeli premagati Javorjeve liste. Atlanta je na domačem igrišču klonila še drugič zapored, Toronto pa je s tretjo zaporedno zmago izenačil svoj najboljši dosežek v posamezni sezoni.

V Ottawi je bil ključni mož srečanja Markus Naslund, ki je bil uspešen v peti minuti podaljška in je tako zmago zagotovil gostom iz Vancouverja. Vratar slednjih Dan Cloutier je ubranil 31 strelov in doživel stoto zmago v svoji karieri NHL. Vancouver je v rednem delu zapravil vodstvo z 2:0, a se je po zadeti prečki minuto pred koncem podaljška s strani Ottawe vseeno veselil druge zaporedne zmage, potem ko so Canucksi pred tem petkrat zapored izgubili.

Največ zadetkov je bilo po dodatnih minutah moč videti v Calgaryju, kjer so se zmage s 6:5 veselili gostje iz Colorada. Slednji so najprej zaostajali z 1:2 in 2:3 ter potem zapravili vodstvo s 4:3 in 5:4, a so v podaljšku le uspeli srečanje odločiti v svoj prid. Ključni mož v dodatnem času je bil Derek Morris, ki je z zmagovalnim zadetkom tako prekinil niz dveh zaporednih porazov Colorada.

Izidi:

Atlanta Thrashers - Toronto Maple Leafs 1:3

Ottawa Senators - Vancouver Canucks 2:3 (podaljšek)

Calgary Flames - Colorado Avalanche 5:6 (podaljšek)

Phoenix Coyotes - Los Angeles Kings 6:4

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20