Sežančan je tekmo celo začel v prvi postavi, zadel enega od dveh metov za dve točki in zgrešil dva prosta meta. Sicer pa je bilo kar nekaj zanimivih dvobojev; Lakersi so premagali Philadelphijo, San Antonio je zmagal v Bostonu, podprvaki iz New Jerseyja so slavili v New Orleansu, New York pa je bil za točko uspešnejši od Washingtona.
Kljub kar nekaj izrazitim predstavam, na primer 43 točkam Tracyja McGradyja v treh četrtinah ali vnovičnemu trojnemu dvojčku Kevina Garnetta, je osrednjo vlogo med poročevalci s tekem prevzel Michael Jordan. V dvoboju z New Yorkom, njegovi verjetno zadnji predstavi v Madison Square Gardnu, je nekdanji leteči bik dosegel 39 točk in na novinarski konferenci močno okrcal soigralce. "Zelo sem razočaran, da ima 40-letnik več želje po zmagi kot fantje stari okoli 25 let. Metal sem se za žogo, nastavljal brado in delal vse, kar sem lahko, da bi prišli v končnico, oni pa nič. Morali se bodo odreči "mačovski" drži, če želijo nekoč postati vrhunski igralci," je dejal Jordan. Medtem ko je MJ dosegel 39 točk in praktično sam skoraj znižal 15 točk zaostanka Washingtona v zadnjem delu, so njegovi pomagači povsem odpovedali. Jerry Stackhouse je dosegel 5 točk z metom 1:7, Christian Laettner je metal 1:5, Bryon Russell pa 1:4. Washington je imel celo priložnost za izenačenje, toda Latrell Sprewell je še pravočasno zaustavil Jordana z osebno napako, tako da ta ni mogel metati za tri točke.
Shaquille O'Neal je dosegel 39 točk in 10 skokov, Kobe Bryant pa 28 točk in devet podaj, kar je bilo dovolj, da so trikratni branilci naslova dosegli deveto zmago v zadnjih desetih tekmah, hkrati pa Philadelphiji zadali šele drugi poraz od vikenda All star, torej na zadnjih trinajstih tekmah. Allen Iverson je ob metu 12:28 zbral 30 točk.
Izredna predstava Tracyja McGradyja, ob prispevku Hrvata Gordana Girička (21 točk), je pripomogla k osmi zmagi Orlanda v desetih tekmah. McGrady je devetič v sezoni presegel mejo 40 točk, čeprav je na parketu prebil le 31 minut. V prvem polčasu je sam držal ravnotežje z Denverjem, saj je zadel 12 od 17 metov, od tega 6 trojk iz devetih poskusov.
Slabše se je godilo njegovemu bratrancu Vincu Carterju, ki je dan po rekordni predstavi proti Atlanti (43 točk) razočaral v domači dvorani (28 točk) in dovolil Memphisu, da je zmagal tretjič v nizu, prvič dvakrat zapored na gostovanjih od januarja 2001. Pau Gasol je izenačil rekord kariere z 32 točkami, Stromile Swift jih je dodal 23, Jason Williams pa je imel dvanajst podaj in 17 točk.
Glede na zadnje rezultate je najbolj presenetljiv uspeh New Jerseyja v New Orleansu. Podprvaki so namreč do te tekme izgubili zadnje štiri dvoboje, sedem od zadnjih osem, medtem ko je imel New Orleans osem zaporednih zmag. Gosti so si uspeh zagotovili z ekipno predstavo: Kerry Kittles 20 točk, Kenyon Martin 19, Richard Jefferson 17, Jason Kidd 17 in Brian Scalabrine 16.

San Antonio je v Bostonu povedel s 14:4 in se nato ni več ozrl za tekmecem, tako da je lahko trener Greg Popovich v zadnji četrtini odpočil Tima Duncana (18 točk). Podobno gladko so zmagali tudi Sacramento Kingsi, četrtič v nizu in sedmič zapored na domačem terenu. Indiana je bila vseskozi v zaostanku in je tako zabeležila četrti zaporedni poraz in devetega v nizu na gostovanjih.
Brez moči je bil tudi Phoenix, saj je vseh pet igralcev iz Minnesote preseglo mejo desetih točk. Največ jih je dosegel Kevin Garnett (29 točk, 14 skokov, 12 podaj), nato pa so mu sledili Wally Szczerbiak (18), Anthony Peeler (14), Rašo Nesterovič (13) in Troy Hudson (13). Pri gostiteljih je izstopal le Stephon Marbury z 28 točkami, a le štirimi v zadnjih dvanajstih minutah.
Izidi:
New York Knicks - Washington Wizards 97:96
L.A. Lakers - Philadelphia 76-ers 106:92
Detroit Pistons - Golden State 107:105
Orlando Magic - Denver Nuggets 111:98
Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 106:119
New Orleans Hornets - New Jersey Nets 92:102
Boston Celtics - San Antonio Spurs 78:94
Phoenix Suns - Minnesota 98:105
Sacramento Kings - Indiana Pacers 107:88