Atlanta je z 79:77 premagala Philadelphio, Boston pa Cleveland z 89:82. New Jersey je s 100:92 odpravil Detroit, Milwaukee pa New York Knickse s 94:90. San Antonio je z 92:81 nadigral Washington, Phoenix pa Sacramento s 110:101. Portland je goste iz Seattla premagal le za točko (81:80), Los Angeles Clippers pa Denver za tri (92:89).

V Minneapolisu sta se srečala Rašo Nesterovič in Boštjan Nachbar oziroma Volkovi in Rakete. Z 98:86 so zmago slavili gostitelji, Nesterovič pa je bil z desetimi točkami precej boljši od Nachbarja, ki pa v minuti igre res ni dobil prave priložnosti, da se izkaže. Pri domačih je s 27 točkami in 11 skoki blestel Kevin Garnett, kar šest igralcev pa je doseglo deset točk ali več. Najuspešnejši v vrstah Raket je bil s 24 točkami Steve Francis, ki je v 40 minutah igre nanizal še deset skokov. Kitajec Yao Ming je po nekoliko slabši igri v prvem delu srečanja v 35 minutah igre zabeležil 12 točk in prav toliko skokov. "Mislim, da smo tokrat zelo dobro igrali," je menil Garnett: "Pokazali smo veliko željo po zmagi, prav tako pa smo v pravih trenutkih imeli dovolj energije."

Srčna aritmija je Željka Rebračo poslala prej s parketa, njegov Detroit pa je z 92:100 klonil proti New Jersey Netsom. Sicer pa so gostitelji zmagali predvsem po zaslugi Jasona Kidda, ki je bil s 27 točkami, 12 podajami in petimi ukradenimi žogami najučinkovitejši pri Mrežicah. Tudi Richard Jefferson z 19 točkami in petimi skoki ni zaostajal, poleg njiju pa so še Kenyon Martin, Lucious Harris in Rodney Rogers dosegli več kot 12 točk. Pri gostih je bil z 19 točkami najuspešnejši Clifford Robinson, medtem ko je po skokih prednjačil Ben Wallace (14). "Dobro smo igrali v globino. Fantje igrajo požrtvovalno, a ne bom iskal opravičil za poraz. Tokrat so Mrežice igrale enostavno boljše in zmago so si popolnoma zaslužili," je dejal trener Detroita Rick Carlisle, ki ga zdaj pesti tudi nemirno srce Rebrače: "Željko bo še nekaj časa na opazovanju, več pa bomo vedeli, ko bodo opravljeni vsi testi."
Novo zmago je zabeležil tudi Boston, Kelti so z 89:82 premagali Cleveland. Z 18 zmagami si zdaj delijo prvo mesto atlantske skupine z New Jerseyjem, obe moštvi pa imata s po devetimi zmagami tudi enak izkoristek (66,7%). Boston, ki je zaostajal že za 19 točk, se je uspel izvleči predvsem po zaslugi razpoloženega Antoina Walkerja, ki je s 23 točkami in desetimi skoki le za las zaostal za moštvenim kolegom Paulom Piercom (26, 10). V ključnih trenutkih je Walker preprosto zadel vse kar je bilo potrebno, Pierce pa je bil enajst minut pred koncem srečanja izključen zaradi pretepa z Zydrunasom Ilgauskasom. V vrstah poražencev je bil s 25 točkami najboljši Dajuan Wagner, Carlos Boozer je dodal 14 skokov. "Veseli me, da smo vztrajali v našem ritmu in uspeli iztržiti zmago," je dejal trener Bostona Jim O'Brien: "Zelo trdo smo igrali, predvsem pa pritiskali na Rickyja Davisa. Še posebej se je izkazal Tony Battie, moti me le izključitev Pierca, ki ni bil kriv za pretep."