0

Španec Pau Gasol se je iz Memphisa preselil v Los Angeles, Lakersi pa so tudi brez njega za 20 točk premagali Toronto.

Pau Gasol se je iz Memphisa preselil v Los Angeles.
Pau Gasol se je iz Memphisa preselil v Los Angeles. FOTO: Reuters

Los Angeles Lakersi so posegli po odmevni okrepitvi. Iz Memphisa se je v Los Angeles preselil Pau Gasol. Španski reprezentant je bil vodilni igralec Grizlijev, v ligo NBA pa je iz Barcelone prestopil leta 2001. V Memphis bodo kot zamenjava potovali krilni igralec Kwame Brown ter branilca Javaris Crittenton in Aaron McKie. Kluba sta si izmenjala še nekaj pravic pri naborih v prihodnjih letih. 27-letni Gasol ima letos povprečje 18,9 točke, 8,8 skoka in 1,44 blokade na tekmo.

Lakersi so tudi brez nove okrepitve gladko opravili s Torontom (121:101). Kobe Bryant (46 točk) in Saša Vujačič sta dosegla večino točk Jezernikov, ki so Torontu prizadejali prvi poraz na njihovem parketu na zadnjih sedmih tekmah. Vujačič je v 26 minutah dosegel 22 točk, dva skoka in podajo za gostitelje, Rašo Nesterovič pa v 10 minutah štiri točke in dva skoka za goste.

V Sacramentu Beno Udrih ni več član začetne peterke, kar je bil še nedavno po prestopu v novo sredino. Udrih je v 19 minutah nanizal po štiri točke in skoke ter pet podaj za Sacramento. Gostitelji, za katere sta bila najučinkovitejša Ron Artest (24 točk) in Kevin Martin (22), so že v drugi četrtini vodili za 26 točk. Turek Hedo Turkoglu (23 točk) je z dvema trojkama ob zaključku, druga je mrežico razparala, 2,4 sekunde pred koncem, zagotovil slavje Orlandu, ki je s 15 zmagami v gosteh najučinkovitejša ekipa lige.

Miami Heat, najslabša ekipa lige, je doma izgubila z moštvom New Jersey Nets s 85:94, Boštjan Nacbar pa je v 21 minutah zbral pet točk, sedem skokov in podajo za New Jersey. Novinec Carl Landry (22 točk) je prevzel breme odgovornosti v zadnji četrtini, v kateri je dosegel 13 točk za šesto zaporedno zmago Houstna v gosteh. V Portlandu je Brandon Roy dosegel svoj prvi trojni dvojček v karieri (20 točk, 11 skokov in 10 podaj) in upravičil povabilo na svojo prvo tekmo All Stars.

Utah je v ameriški prestolnici dosegel sedmo zaporedno zmago, tudi na tej tekmi pa je bil v ospredju Turek. Mehmet Okur je dosegel 27 točk, 19 v drugem polčasu, ujel je 11 žog ter nadomestil slab učinek Carlosa Boozerja, udeleženca tekme vseh zvezd, ki je dosegel vsega štiri točke. Jason Richardson, ki je v šestih sezonah za Golden State prikazal zelo dobre predstave in postal ljubljenec navijačev, je svoje nekdanje soigralce v dresu Charlotte "osrečil" z metom 2:9 iz igre in desetimi točkami. Monta Ellis (21 točk) in Stephen Jackson (19) sta Warriorse že v tretji četrtini povedla do prednosti 34 točk.

Minnesota je na krilih Ala Jeffersona (25 točk, 11 skokov) in Craiga Smitha (21 točk) prišla do zmage, s katero se je odlepila od dna lige; ima zmago več od Miamija.

Houston Rockets - Indiana Pacers 106:103
Orlando Magics - Philadelphia 79ers 108:106
Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 121:101
Utah 96, Washington Wizzards - Utah Jazz 87:96
Miami Heat - New Jersey Nets 85:94
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 104:83
Sacramento Kings - New Orleans Hornets 112:103
Portland Trail Blazers - New York 94:88 (po podaljšku)