Na težki progi Majdičeva šesta

Lahti, 11. 03. 2007 11.03 |

V teku na 10 km v klasični tehniki je v Lahtiju slavila Estonka Kristina Šmigun, Petra Majdič pa je bila šesta.

Estonska smučarska tekačica Kristina Šmigun je v Lahtiju na tekmi svetovnega pokala na 10 kilometrov v klasični tehniki osvojila zlato medaljo.

Majdičeva še naprej niza odlične rezultate.
Majdičeva še naprej niza odlične rezultate. FOTO: Reuters

Estonka je kar za 26,7 sekunde ugnala drugouvrščeno Rusinjo Olgo Zavjalovo, tretja pa je bila Nemka Viola Bauer (+28,9). Edina slovenska predstavnica Petra Majdič (+40,1) je tekmo končala na šestem mestu. Vodilna v skupnem seštevku Finka Virpi Kuitunen je bila šele dvanajsta. Tudi Norvežanka Marit Bjoergen, nekdanja svetovna prvakinja, je bila na koncu šele na 16. mestu.

Estonka je imela z izjemo prvega najboljši vmesni čas na vseh postajah. Tudi mimo Majdičeve se je zapeljala kot raketa in kmalu je bilo jasno, da bo Šmigunova z naskokom osvojila tokratni vrh. Drugo mesto je pripadlo svetovni prvakinji Zavjalovi, medtem ko je tudi Nemka Viola Bauer odtekla tekmo svojega življenja in se prvič v karieri povzpela na zmagovalni oder.

Ženska klasična preizkušnja na 10 kilometrov je bila sicer nekdaj slovenska paradna disciplina, predvsem po zaslugi Petre Majdič, ki tudi tokrat ni razočarala. 27-letna tekačica iz Dola pri Ljubljani, ki je na svetovnem prvenstvu v Saporu osvojila srebrno odličje v sprintu, je spet dosegla uvrstitev med najboljših deset, kar je po njenih besedah vrhunska uvrstitev.

"Smuči so bile v redu, so pa bile razmere slabše od pričakovanega. Sneg je bil mehek, proga razrita, Petra, ki je težja, je imela s tem nekaj težav. Pogoji so bili sicer za vse enaki, Petri pa se je videlo, da je že utrujena od včerajšnjega sprinta," je povedal trener slovenske reprezentance Ivan Hudač.

Pri moških zmaga Hjelmeseta

Odd-Bjoern Hjelmeset
Odd-Bjoern Hjelmeset FOTO: Reuters

Norvežan Odd-Bjoern Hjelmeset (39:51,7) je zmagovalec tekme 15 km zasledovalno v klasični tehniki svetovnega pokala smučarjev tekačev v finskem Lahtiju. Za 26,1 sekunde ugnal rojaka Eldarja Roenninga, tretji je bil s pribitkom 26,7 sekunde Nemec Tobias Angerer, ki s tem še naprej vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala. Slovenskih predstavnikov ni bilo na startu.