VN Katarja bo!

Doha, 12. 04. 2009 21.40 |

K.A. / M.J.
69

Zaradi močnega dežja so morali sinoči odpovedati uvodno driko nove sezone v razredu motoGP. Očitno pa bodo organizatorji dirko skušali spraviti pod streho danes, saj je start preizkušnje predviden za 21. uro.

VN Katarja dež
VN Katarja dež FOTO: Reuters

Na dirkališču Losail je dež krojil že dirke v nižjih razredih, vendar pa so vremenske razmere še nekaj minut pred uvodno preizkušnjo v kraljevem razredu kazale, da bi se dirka lahko začela. Tik pred startom pa je dež znova naredil svoje in dirkačem ni preostalo drugega, kot da svoje motocikle pospravijo v garaže. Sprva so organizatorji start le nekoliko prestavili, vendar pa dež ni ponehal in zaradi varnosti so bili po 30 minutah prisiljeni odpovedati uvodno nočno preizkušnjo v Katarju. Očitno pa uvodna dirka v kraljevem razredu vseeno bo, saj je vodstvo tekmovanja napovedalo start ob 21. uri (ob 20. uri po našem času).

Dež pa ni prizanesel niti dirkačem v nižjih razredih, kjer so morali dirko skrajšati, a rezultate so vendarle dobili.  V najšibkejšem motociklističnem razredu (125 ccm) so zaradi močnega dežja odpeljali le štiri kroge od predvidenih 18. Organizatorji so zaradi dežja, ki je dodobra namočil stezo v Losailu, sprva počakali 20 minut, a se razmere niso bistveno spremenile, tako da so nato dirko dokončno odpovedali in potrdili vrstni red, ki je bil pred prekinitvijo. Zmage se je tako veselil Italijan Andrea Iannone, za njim pa sta se uvrstila Španec Julian Simon (+0,180), medtem ko je bil tretji Nemec Sandro Cortese (Derbi) z zaostankom 5,211 sekunde.

V četrtlitrskem razredu je zmagal Španec Hector Barbera (Aprilia). Organizatorji velike nagrade Katarja v Dohi so tudi to dirko zaradi dežja morali skrajšati, a ne tako drastično kot v najnižjem razredu, saj so tekmovalci odpeljali 13 od načrtovanih 20 krogov. Drugo in tretjo mesto sta osvojila Francoza Jules Cluzel in Mike Di Meglio.

Zanimivo je, da v Katarju povprečno dežuje le osem dni na leto in kot se je izkazalo, je bila prav nedelja ena izmed njih.