MotoGP

Quartararo verjame, da se na Tajskem lahko bori za stopničke

Buriram , 27. 10. 2023 18.03 |

Do konca izjemno razburljive sezone motoGP so še štiri prizorišča. Veliko nagrado Tajske bomo spremljali ta konec tedna. V petek je najboljšo formo pokazal drugi v skupnem seštevku Jorge Martin, optimistično pa v sobotne kvalifikacije vstopa tudi Fabio Quartararo.

Francoski dirkač je petkov prvi prosti trening končal na 12. mestu, drugič pa je še izboljšal svoj izkupiček in tako prvi dan dogajanja na VN Tajske končal na osmem mestu.

Jorge Martin je bil najboljši tako na prvem kot na drugem ostem treningu pred VN Tajske. FOTO: AP

"Ritem je bil dober. Odkar imam ogrodje motorja, ki je nekoliko drugačno od običajnega, veliko bolj uživam," je bil zadovoljen Fabio Quartararo, ki je v tej sezoni le bleda senca sebe iz svojih najboljših dni. Prvak izpred dveh sezon je v skupnem seštevku šele na desetem mestu, a bi utegnil svoje izhodišče pred zadnjimi tremi dirkami izboljšati prav na prizorišču v Buriramu.

"Veliko bo odvisno od vremena, a verjamem, da se lahko borim za stopničke. Če mi bodo uspele dobre kvalifikacije, lahko konkuriram drugim za najboljšo peterico, morda celo za zmagovalni oder," je optimističen 24-letnik, ki v tej sezoni še ne pozna slasti zmage. Trikrat je stal na stopničkah, kar je njegov najslabši izkupiček v elitnem razredu. V svoji krstni sezoni 2019 je denimo kar sedemkrat končal na zmagovalnem odru. Leto kasneje je bil na stopničkah trikrat, a vsakič na najvišji.

Prenos sobotnega dogajanja na VN Tajske se bo s prostimi treningi na VOYO začel ob 3.40 zjutraj. Kanal A se s kvalifikacijami elitnega razreda pridruži ob 5.40. Ob desetih po našem času pa bomo spremljali prvega od vrhuncev dirkaškega vikenda – sprint dirko razreda motoGP.