Sachsenring, 19. 07. 2009 10.31 |

Motociklisti razreda motoGP so na suhi stezi na Sachsenringu opravili z jutranjim ogrevanjem, najhitrejši pa je bil Španec Dani Pedrosa.

Dani Pedrosa
Dani Pedrosa FOTO: Reuters

Španski motociklist Dani Pedrosa (Honda) je s časom 1:22.391 dosegel najboljši čas jutranjega ogrevanja in tako napovedal, da bo na dirki še kako ogrožal tiste, ki so si privozili najboljše startne položaje na 'mokrih' kvalifikacijah.

Dobro formo Hondinih motociklistov je s tretjim časom jutranjega ogrevanja potrdil Italijan Andrea Dovizioso, ki je za moštvenim kolegom zaostal za slabe pol sekunde. Med Hondina dirkača se je uvrstil Avstralec Casey Stoner, ki verjame, da lahko kljub vsem zdravstvenim težavam na popoldanski dirki premaga Yamahin dvojec.

Španec Jorge Lorenzo, ki bo današnjo dirko začel z drugega startnega položaja, je bil na ogrevanju četrti, vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva Valentino Rossi pa šesti. Četrti iz sobotnih kvalifikacij Nicky Hayden (Ducati) je s svojim Desmosedicijem GP9 padel tik pred najhitrejšim delom steze, kljub vsemu pa se bo lahko pognal s starta devete dirke v letošnji sezoni.