Glavna novost: vrnitev Suzukija in prihod Aprilie
V najhitrejšo dirkaško karavano se po štiriletnem premoru vrača Suzuki, ki ima v kraljevem razredu šest naslovov svetovnih prvakov. Aprilia, ki je osvojila 19 vozniških in prav toliko konstruktorskih naslovov v 125 in 250 kubičnem razredu pa letos prvič prihaja v najmočnejši razred v kombinaciji z Gresinijem in pripravo tovarniškega dirkalnika za prihodnje leto.
Kot novinci imajo oboji manj stroge omejitve odprtega razreda, dokler ne dosežejo treh tretjih mest ali dveh drugih mest ali zmage: 24 namesto 20 litrov goriva (kot jih imajo lahko tovarniški prototipi), super mehko gumo, dvanajst (namesto pet tovarniških) pogonskih agregatov na sezono in neomejeno testiranje.

Težko delo za Millerja, Vinalesa in Melandrija
Med dirkači, po tem ko je karavano razreda motoGP zapustil Colin Edwards, najbolj odmeva prihod Jacka Millerja, ki v svet najhitrejših motociklov prihaja naravnost iz razreda moto3. Maverick Vinales je naredil pol manjši korak, saj se je po naslovu prvaka najšibkejšega razreda v letu 2013, lani kalil še v razredu moto2.
Velik preskok čaka tudi Marca Melandrija, ki prihaja iz prvenstva superbike, a je v svetu dirk za veliko nagrado precej domač, saj je svetovni prvak nekdanjega 250 kubičnega razreda in podprvak elitnega razreda v letu 2005.
Pri menjavi ekip izstopa podajanje sedežev Cala Crutchlowa, Stefana Bradla in Andreo Iannoneja. Nemec bo letos vozil za Forward Racing in Britanec ga bo zamenjal pri LCR Hondi, Italijan pa bo zasedel tako sproščen sedež pri Ducatiju.
A bistvene stvari ostajajo takšne kot lani. Rossi in Lorenzo na Yamahah proti Marquezu in Pedrosi na Hondah. Na predsezonskih testiranjih in prvih treningih je blestel tudi Andrea Dovizioso na novem Ducatiju, ampak zdi se, da je tudi letos najmočnejši Marc Marquez, ki bo napadal svoj tretji zaporedni naslov svetovnega motociklističnega prvaka razreda motoGP.
Brez tehnične revolucije, ki jo pričakujemo naslednjo sezono
Bistvenih tehničnih sprememb na tisoč kubičnih štirivaljnih strojih v letošnji sezoni ni. Je bolj nekakšno zatišje pred viharjem prihodnjega leta, ko bodo vsi podrazredi motoGP poenoteni, vključno z enotno elektroniko in opremljeni z novim proizvajalcem gum.
Ampak nekaj malenkosti je spremenjenih: dirkalniki imajo dva kilograma manj - to pomeni 158 kilogramov pripravljenih na dirko brez goriva. Tovarniške ekipe ne bodo smele razvijati elektronike od letošnjega julija naprej. Za pet sekund je skrajšana kazen pri startu iz garaž ob uporabi novega pogonskega sklopa in cene zavornih kompletov so zamrznjene za tri leta.

Med proizvajalci je Yamaha naredila velik korak naprej (proti Hondi) z brezstopenjskim menjalnikom, ki sedaj omogoča tudi prestavljanje navzdol, s čimer bodo pridobili pri zaviranju.
Ducati je pri oblikovanju motocikla pokazal največ poguma in najbolj radikalno spremenil obliko vključno z okvirjem in aerodinamiko zadka. Glede na čase krogov na predsezonskih testiranjih in prvih treningih pa je pokazal tudi največji napredek.
Bridgestone je pripravil novo posebno trdo zadnjo gumo za dirkališči v Argentini in Indianapolisu. Pripravili pa so tudi prednjo asimetrično gumo za dirkališča z veliko razliko med številom levih in desnih ovinkov.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.