MotoGP

Lorenzo: Ne bom šel več na nož!

Barcelona, 07. 04. 2009 11.00 |

Po lanski sezoni, ki je bila zaznamovana s številnimi padci, dirkač tovarniške ekipe Yamaha Jorge Lorenzo napoveduje bolj “umirjeno” sezono, v kateri si za cilj zastavlja osvojitev tretjega mesta.

Torta za mladega španskega upa pred poletom na prvo dirko v Katarju.
Torta za mladega španskega upa pred poletom na prvo dirko v Katarju. FOTO: Reuters
Zmago za VN Portugalske v Estorilu v Špančevi prvi sezoni v razredu motoGP so zasenčile nesreče na dirkah v Šanghaju, Barceloni in Laguni Seci, ki so bile vse, kot priznava Lorenzo, posledica zaletavosti in dokazovanja: “Lani nisem imel nikakršnih izkušenj in zato sem preveliko tvegal, naredil vrsto napak, zaradi česar sem bil neprestano poškodovan. Ponovitev lanskega pristopa k dirkanju mi letos niti ne pade na pamet,” napoveduje letos bolj racionalen pristop Yamahin motociklist v kraljevskem razredu.

Lani je Lorenzo padel kar trikrat: prvič so ga takole odnesli iz ambulante po padcu na prostem treningu pred dirko za VN Katalonije v Barceloni. FOTO: Reuters

Ena od njegovih največjih želja je, da postane bolj konstanten v doseganju rezultatov: “Zdaj veliko bolje poznam motocikel in dirkanje v razredu motoGP,” pravi lani četrtouvrščeni dirkač v svetovnem motociklističnem prvenstvu, ki obenem meni, da se letos še ne bo vmešal v boj za naslov svetovnega prvaka: “Ob vseh težavah, ki sem jih imel lani, sem končal na 4. mestu, zato menim, da je 3. mesto povsem uresničljivo. Ne verjamem, da se bom vključil v boj za naslov svetovnega prvaka. A saj sem še mlad in prav zaradi neučakanosti sem lani plačal visoko ceno,” je sklenil svoje razmišljanje 21-letni Španec.