MotoGP

Čakajoč na nove rekorde

Sachsenring, 19. 07. 2009 10.18 |

Dosežki na kvalifikacijah pred dirko za VN Nemčije na Sachsenringu lahko mnogim dirkačem v razredu motoGP pripomorejo k postavljanju novih osebnih mejnikov.

Valentino Rossi lahko danes izenači še en rekord Giacoma Agostinija.
Valentino Rossi lahko danes izenači še en rekord Giacoma Agostinija. FOTO: Reuters

Valentino Rossi je včeraj osvojil svoj prvi najboljši startni položaj na Sachsenringu.
• Doktor je vse od lanskega 2. mesta v Nemčiji na zmagovalnem odru stal kar na šestnajstih od sedemnajstih dirk. Če bo na stopničkah tudi danes, bo izenačil rekord Giacoma Agostinija, ki ima 159 uvrstitev na oder za zmagovalce.
Jorge Lorenzo z 2. mestom nadaljuje svoj niz uvrstitev v prvo startno vrsto na vseh dosedanjih dirkah v letošnji sezoni.
• Lanski zmagovalec dirke za VN Nemčije Casey Stoner se je včeraj osmič v letošnji sezoni uvrstil v prvo startno vrsto.

Dani Pedrosa na poti v elitni klub '2000'.
Dani Pedrosa na poti v elitni klub '2000'. FOTO: Reuters

Nicky Hayden pa je s 4. mestom dosegel svoj drugi najboljši startni položaj vse odkar je bil lani tretji na zadnji preizkušnji sezone v Valencii. Američanov dosežek je z izjemo Stonerja najboljši rezultat katerega od ostalih Ducatijevih dirkačev, odkar je bila leta 2007 prostornina motorjev v razredu motoGP zmanjšana na 800 kubikov.
• 5. mesto Alexa de Angelisa je njegov najboljši startni položaj vse od lanske češke dirke, katero je prav tako začel s 5. mesta.
• Šestouvrščeni Randy de Puniet je letos končal vsako dirko in če bo danes osvojil 12. mesto, bo izenačil lanski točkovni izkupiček, ko je na 18 dirkah osvojil 61 točk.
Colin Edwards je od padca na lanski dirki na Sachsenringu prav na vsaki od 16 dirk osvojil točke.
• Če bo zmagovalec dirke za VN ZDA Dani Pedrosa na današnji dirki osvojil vsaj 6. mesto, bo postal šele osmi dirkač v zgodovini svetovnega motociklističnega prvenstva z 2000 osvojenimi točkami.
• 12-uvrščeni z letošnjih kvalifikacij Chris Vermeulen je lani nemško dirko končal na 3. mestu, potem ko jo je začel s 14. mesta.

Lani je Chris Vermeulen nemško dirko začel s 14. mesta, končal pa na odru za zmagovalce. Lahko letos z 12. mesta še izboljša ta odličen dosežek? FOTO: Reuters