Pred deveto dirko letošnje sezone so si strokovnjaki zastavljali vprašanje, ali bosta na prizorišče preizkušnje prispela poškodovana Jorge Lorenzo (Yamaha) in Dani Pedrosa (Honda). Čeprav sta omenjena prispela v ZDA, nista bila glavna akterja posameznih dirkaških dni. Poleg Marca Marqueza, ki je šele prvič zapeljal na omenjeno dirkališče, je bil med junaki še Nemec Stefan Bradl, ki je najprej postavil najhitrejši čas kvalifikacij, nato pa zablestel še z najboljšim časom ogrevanja pred dirko.
32 krogov pa je vendarle veliko večji zalogaj kot pa 'le' hiter krog, zato mnogi med favorite za zmago niso uvrščali Bradla. Največ možnosti so pripisovali Marquezu, ki je silovito začel. Po tipanju v uvodnih krogih je namreč po treh spektakularno opravil z drugouvrščenim Valentinom Rossijem. Pravzaprav je šlo za ponovitev dogodkov iz dirke leta 2008, ko sta na ovinku crockscrew bila Casey Stoner in Valentino Rossi. Španec Marquez je takoj po preboju na drugo mesto začel loviti vodilnega in čakal na priložnost za preboj na čelo kolone.
Pred 46256 gledalci jo je dočakal 14 krogov pred ciljem, prehitel Bradla in prednosti ni izpuščal iz rok vse do cilja. Po prevzemu vodstva pa je nadaljeval z nizanjem hitrih krogov, njegova prednost se je večala, v ozadju pa se je odvijala bitka za tretje mesto, ki jo je dobil Italijan Valentino Rossi.
izidi:
1. Marc Marquez (Špa/Honda)
2. Stefan Bradl (Nem/LCR Honda) + 2.298
3. Valentino Rossi (Ita/Yamaha) + 4.498
4. Alvaro Bautista (Špa/Gresini Honda) + 4.557
5. Dani Pedrosa (Špa/Honda) + 9.257
6. Jorge Lorenzo (Špa/Yamaha) + 12.970
7. Cal Crutchlow (VB/Tech 3 Yamaha) + 15.304
8. Nicky Hayden (ZDA/Ducati) + 33.963
9. Andrea Dovizioso (Ita/Ducati) + 34.129
10. Hector Barbera (Špa/Avintia Blusens) + 1:02.369
KOMENTARJI (98)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.