Aleix Espargaro (Suzuki) je zadovoljen z doslej opravljenimi testiranji, obenem pa verjame, da bi lahko bili konec tedna v Katarju še nekoliko hitrejši. Na obeh dosedanjih testiranjih se je šasija pokazala za dobro, dirkača pa še posebej veseli razvojni korak v pravo smer na področju elektronike. Ravno zaradi tega je Španec prepričan, da bi lahko z njihovim GSXR-R ogrožali najboljše.

"Zelo sem zadovoljen z vsemi izboljšavami. Pomembno je vedeti, da imamo dober ritem za dirko. Še posebej me veseli, da smo se izboljšali, ko gre za dirkanje v vročih dneh. Ključna je bila sprememba sistema proti zdrsu koles, saj je odzivnost motorja veliko boljša, sploh v vročini," je dejal Espargaro in priznal, da po poškodbi kolenskih vezi decembra lani, spet dirka skoraj brez bolečin.
"Koleno je veliko bolje, edina težava je, da je motor veliko manjši in me nekoliko tišči in tu koleno trpi. Potrebujem še nekaj časa, da bom popolnoma zdrav," je še dodal Espargaro.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.