
Moštvo Illmor je pred dobrim mesecem dni najavilo, da se začasno umika iz prvenstva motoGP, ker jim primanjkuje denarja. Še vedno niso našli sponzorjev, zato je moštvo razveljavilo pogodbe z zaposlenimi v dirkalni ekipi. Na pogodbah ostajata le dirkača Jeremy McWilliams in Andrew Pitt, ki bosta še naprej testirala nove motorje, ki jih v tovarni še naprej razvija zdaj zelo okrnjena ekipa inženirjev.
Šef ekipe Mario Illien je povedal: "Nesmiselno je, da imamo zaposlene ljudi, če sploh ne hodimo na dirke. Še naprej sem optimističen, da bomo našli finančnega partnerja, za zdaj pa se bomo posvečali razvoju.''
Illienovo moštvo je letos odpeljalo samo uvodno dirko v Katarju, Andrewu Pittu pa je dal priložnost za dirkanje v svojem drugem moštvu v prvenstvu World Supersport, saj je Sebastien Charpentier trenutno poškodovan.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.