
Motociklistični dirkač v razredu MotoGP Valentino Rossi se nikakor ne namerava presesti v dirkalni avtomobil (reli) oziroma v formulo ena, ko se mu prihodnje leto izteče pogodba z Yamaho, kot so predvidevali in napovedovali mnogi.
28-letni Italijan je občasno testiral Ferrarijev dirkalnik v F1, vendar je odločno zanikal, da bi razmišljal o dirkanju na štirih kolesih: "100% ostajam v moto športu in tekmoval bom tudi v letu 2009. Nikoli nisem razmišljal, da bi zapustil motociklizem, če ne bi to storil že leta 2006. Ambicij mi še ni zmanjkalo in vozil bom vsaj še naslednjih pet let."
Petkratni svetovni prvak ima pogodbo z Yamaho še do konca naslednje sezone, nova pogodba pa je v veliki meri odvisna oo njegovih uspehov v naslednji sezoni. Rossi je že omenil, da bi lahko v prihodnosti vozil za moštvo Ducatija.
Zamenjal bo managerjaRossi se je po sezoni, v kateri je postal podprvak, odločil, da v svojem življenju spremeni marsikaj. Vrnil se bo v Italijo, poplačal davčne dolgove in zamenjal managerja.
Italijan se očitno želi kar najbolje pripraviti na novo sezono, zato bo precej »prevetril« svoje življenje. Ker se namreč želi iz Anglije preseliti nazaj v Italijo, mora poravnati nekaj dolgov, ki jih ima do stroge italijanske davčne uprave. V minulih letih naj ne bi preveč vestno plačeval davkov, tako da bo davkarji plačal od 15 do 56 milijonov evrov (o natančni vsoti seveda ne želi govoriti). S tem bi se mu odprla vrata za selitev v domačo Tavullio.
Sedemkratni svetovni prvak naj bi že imel ogledano novo hišo. Za dvonadstropno zgradbo z 12 sobami, bazenom in depandanso naj bi Rossi že plačal 6000 evrov are. Poleg tega naj bi v njej namestil dva dirkalna motocikla, ki ju je odkupil od Yamahe, v jedilnici naj bi imel črno-rumeni motocikel z dirke v Laguni Seci iz leta 2005, v spalnici pa motor iz sezone 2004, s katerim je prav tako postal prvak.
Rossi pa očitno ni več zadovoljen s storitvami dosedanjega managerja Giba Badiolija. Zato v sezoni 2008 ne bo imel svojega zastopnika, od sezone 2009 dalje pa naj bi zanj skrbel Davide Brivio. Brivio je trenutno vodja moštva Yamaha MotoGP, za katerega vozi Rossi.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.