Diego Armando Maradona je umrl 25. novembra lani, argentinsko sodstvo pa preiskuje morebitne kršitve njegove oskrbe po operaciji možganov na začetku istega meseca. 60-letni nekdanji argentinski virtuoz, ki je za mnoge najboljši nogometaš vseh časov, je umrl zaradi srčnega zastoja v hiši v Buenos Airesu, kjer je živel med okrevanjem. Preiskovalci še vedno preiskujejo zdravljenje nogometaša, da bi ugotovili morebitne nepravilnosti. Poleg tega se govori tudi o vložitvi obtožnice za skupino zdravnikov, ki so Maradono zdravili. Namigovanja o nepravilnostih v postopku zdravljenja so se sprožila po objavi dokumentarnega filma, ki je razkril vrsto zvočnih posnetkov domnevnih telefonskih klicev med zdravniki in Maradonovim osebjem.
Na stotine Argentincev je v sredo na protestih zahtevalo pravico za pokojnega Maradono. Ta se je v življenju boril z odvisnostjo od alkohola in kokaina, v zadnjem obdobju življenja pa trpel zaradi bolezni jeter, ledvic ter srca in ožilja. Abel Chorolque, 44-letni voznik taksija, je dejal: "Maradona je prepuščen smrti, ni pošteno, da človek, kot je on, ki nam je toliko dal, tako konča."
Demonstracije so na družbenih omrežjih organizirale različne navijaške skupine. Na njih sta bili tudi njegovi odrasli hčeri, Dalma in Gianinna Maradona, oblečeni v belo majico z napisom Pravica za boga. Najmlajši od njegovih petih otrok, osemletni Diego Fernando, se je protestov udeležil v spremstvu matere Veronice Ojedo, obkoljene s številnimi varnostniki. Na protestih pa je bila navzoča tudi Maradonova nekdanja žena Claudia Villafañe. Omenjeni člani družine so kraj zapustili, ko so se zadeve začele zaostrovati in so protesti postajali nasilni. Zbrana množica je Matiasu Morli, odvetniku Maradone, grozila celo s smrtjo.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.