Mladi košarkarji zmagali

Gorica, 08. 07. 2007 20.56 |

Mladi slovenski košarkarji so uspešno zaključili tekmo z madžarskim nasprotnikom.

Slovenska košarkarska reprezentanca mlajših članov (do 20 let) je v 3. krogu evropskega prvenstva v Gorici (skupina A) premagala Madžarsko z 69:56 (21:17, 37:24, 62:38).

Naslednja tekma je v torek
Naslednja tekma je v torek FOTO: POP TV

Mladi slovenski košarkarji so z odliko zaključili predtekmovanje. V skupini A so premagali vse tri nasprotnike, vključno z branilci naslova Srbi, in tako v nadaljevanje tekmovanja - v ponedeljek je na EP prost dan - napredovali s stoodstotnim izkupičkom. Ker se vsi rezultati iz predtekmovanja prenesejo naprej, je Slovenija na dobri poti, da si v tekmah s tremi novimi tekmeci zagotovi uvrstitev v polfinale. Naslednja tekma jo čaka v torek ob 18. uri proti drugouvrščeni ekipi iz skupine B (Turčija ali Grčija).

Zadnja tekma v predtekmovanju je bila za varovance selektorja Aliloviča zgolj formalnost, saj so vrstniki iz Madžarske že v prvih dveh krogih zapravili vse možnosti za preboj v nadaljevanje po skupinah. Tako je lahko Alilovič malce eksperimentiral s postavami, priložnost ponudil prav vsem dvanajstim igralcem in mirno spremljal potek srečanja.

Vse dvome o zmagovalcu je Slovenija razrešila na začetku druge četrtine, ko je za celih šest minut zaprla vse poti do svojega koša. Razlika se je ob tem raztegnila na 14 točk (31:17), približno takšna pa je bila tudi ob koncu štiridesetih minut.

Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, gledalcev 250, sodniki: Radovič (Hrvaška), Conde (Španija), Mačaladze (Gruzija).
Slovenija: Perko 5, Preldžič 15, Kristo 3 (1:3), Močnik 7, Klobučar 5, Mlakar 4, Brčina 2, Koštomaj 4 (4:6), Krušič 4, Čigoja 1 (1:2), Vidmar 19 (1:3).
Madžarska: Vesztergom 5 (1:4), Supola 10, Kiss 14 (4:4), Will 3 (1:4), Cseh 3 (1:2), Toth 4 (2:5), Baki 4 (2:4), Lekli 7 (3:5), Fekete 6.
Prosti meti: Slovenija 7:14, Madžarska 14:28.
Met za tri točke: Slovenija 6:21 (Preldžič 3, Perko, Močnik, Klobučar), Madžarska 4:13 (Supola 2, Kiss 2).
Osebne napake: Slovenija 25, Madžarska 23.
Pet osebnih: Lorbek (38.).