Mankoč evropski prvak

Riesa, 15. 12. 2002 00.00 |

Slovenski plavalci so na evropskem plavalnem prvenstvu v nemški Riesi osvojili še dve medalji. Peter Mankoč je na 100 metrov mešano osvojil prvo mesto in ubranil naslov evropskega prvaka, Alenka Kejžar pa je na 400 metrov mešano osvojila bronasto odličje.

Mankoč je ubranil naslov evropskega prvaka
Mankoč je ubranil naslov evropskega prvaka FOTO: POP TV

Svetovni rekorder Peter Mankoč je na tej progi s časom 53,05 sekunde postal evropski prvak že tretjič zapored. Srebro je osvojil Finec Jani Sievinen (53,58), bron pa Nemec Jens Kruppa (54,18).

Kejžarjeva je osvojila tretje mesto na 400 metrov mešano s časom 4:33,80. Pred njo sta se uvrstili le Ukrajinka Jana Kločkova (4:29,81) in Madžarka Eva Risztov (4:33,09).

Za novo presenečenje pa je poskrbela slovenska moška štafeta na 4 x 50 m prosto. Peter Mankoč, Matjaž Markič, Emil Tahirovič in Blaž Medvešek so na koncu osvojili presenetljivo šesto mesto in seveda dosegli še dva nova državna rekorda. Štafeta je bila z 1:28,38 še za 83 stotink sekunde hitrejša kot zjutraj, nov rekord pa je v prvi predaji na 50 m prosto še enkrat popravil tudi Peter Mankoč. Najboljša znamka v državi na tej razdalji zdaj znaša 21,88 sekunde.

Slovenski izkupiček v Riesi se je s tem povečal na pet medalj. Kejžarjeva je osvojila že drugo mesto na 200 metrov mešano in tretje na 100 metrov mešano, Peter Mankoč pa bron na 200 metrov mešano.