Majdičeva peta

Kuusamo, 02. 12. 2007 14.01 |

STA, T.Š.
3

Na 10-kilometrski tekaški preizkušnji je Majdičeva osvojila peto mesto. Zmagala je Norvežanka Bjoergenova.

Petra Majdič je osvojila peto mesto.
Petra Majdič je osvojila peto mesto. FOTO: POP TV

Slovenska smučarska tekačica Petra Majdič je po včerajšnji zmagi na sprinterski preizkušnji svetovnega pokala v Kuusamu dobro tekla tudi na na deset kilometrski tekmi. Najboljša slovenska tekačica je osvojila peto mesto in za zmagovalko zaostala 45,1 sekunde.

Zmagala je Norvežanka Marit Bjoergen (28:32,8), pred rojakinjo Astrid Jacobsen (+9,0) in Poljakinjo Justyno Kowalczyk (+23,6) na tretjem mestu. Četrta je bila še ena Norvežanka - Vibeke Skofterud (+37,8).