Ljubljana, 15. 09. 2010 22.54 |

T.Š./T.V.
2

V Ligi prvakov je premierni nastop doživel tudi slovenski reprezentant Valter Birsa. Sicer pa smo bili v drugem večeru elitne nogometne lige priča nekaterim izjemnim akcijam in zadetkom, ki si jih lahko še enkrat pogledate v videu.

Prvi nastop slovenskega reprezentanta Valterja Birse v Ligi prvakov se je končal s porazom. Njegov Auxerre je na gostovanju v Milanu izgubil z 0:2. Slovenski vezist je začel tekmo in v tretji minuti neuspešno sprožil proti golu, v 73. minuti pa je prepustil mesto Anthonyju Le Tallecu. Milan je povedel z 1:0 po golu Zlatana Ibrahimovića v 66. minuti, le tri minute pozneje je isti igralec odločil tekmo. Na drugi tekmi je Cluj premagal Basel z 2:1. Za Romune sta bila uspešna Ionut Rada (9.) in Lacina Traore (12.), za Švicarje pa Valentin Stocker (45.).

Chelsea je v skupini F že v prvem polčasu odločil tekmo v gosteh proti Žilini. Že v prvem delu igre sta namreč zadela Michael Essien (13.) in Nicolas Anelka (24., 28.), v drugem pa še Sturridge (48.). Za domačine je v 55. minuti zadel Tomaš Oravec. Olympique Marseille je doma klonil pred moskovskim Spartakom z 0:1. Zmago je Rusom prinesel avtogol Cesarja Azpilicuete v 81. minuti.

V skupini H Arsenal ni imel težkega dela z Brago. Za Topničarje so zadeli Cesc Fabregas, ki je v deveti minuti izkoristil enajstmetrovko, nato pa bil uspešen še v 53.,  preostale gole so dodali Andrej Aršavin (30.), Marouane Chamakh (34.) in dvakrat Carlos Vela (69., 84.). Šahtar iz Donjecka je ugnal beograjski Partizan z 1:0. Za Ukrajince je zmagoviti gol dosegel Darijo Srna (71.).

Skupina E
Bayern München - AS Roma 2:0 (0:0)
1:0 Müller (79.), 2:0 Klose (83.)

CFR Cluj - Basel 2:1 (2:1)
1:0 Rada (9.), 2:0 Traore (13.), 2:1 Stocker (45.)

Skupina F
Olympique Marseille - Spartak Moskva 0:1 (0:0)
0:1 Azpilicueta (82., ag)

Žilina - Chelsea 1:4 (0:3)
0:1 Essien (13.), 0:2 Anelka (24.), 0:3 Anelka (28.), 0:4 Sturridge (48.), 1:4 Oravec (55.)

Skupina G
Real Madrid - Ajax 2:0 (0:0)
1:0 Anita (31., ag), 2:0 Higuain (73.)

AC Milan - Auxerre 2:0 (0:0)
1:0 Ibrahimović (66.), 2:0 Ibrahimović (69.)

Skupina H
Arsenal - Braga 6:0 (3:0)
1:0 Fabregas (9., 11m), 2:0 Aršavin (30.), 3:0 Chamakh (34.), 4:0 Fabregas (53.), 5:0 Vela (69.), 6:0 Vela (84.)

Šahtar Donjeck - Partizan 1:0 (0:0)
1:0 Srna (71.)