V Washingtonu so navijači lahko uživali v prijateljskem obračunu med letošnjima finalistoma Lige prvakov Barcelono in Manchester Unitedom. Na Wembleyju so zmago slavili nogometaši Barcelone s 3:1. Tokrat pa so se angleški aktualni prvaki Kataloncem nekoliko oddolžili za poraz v finalu Lige prvakov in pred več kot 80 tisoč navijači zmagali z 2:1.

Obe moštvi sta nastopili s trenutno najboljšimi postavami, kar jih premoreta, pri Barceloni so manjkali Lionel Messi, Carles Puyol, Xavi in Mascherano. Pri rdečih vragih ni bilo napadalca Mehike Javierja Hernandeza in branilca Ria Ferdinanda. Varovanci Sira Alexa Fergusona so povedli v 22. minuti, ko je Danny Welbeck lepo zaposlil Nanija, ki je žogo med nogama Valdesa poslal v gol. Katalonci so strelsko odgovorili šele globoko v drugem polčasu. V 71. minuti je izjemen gol dosegel razpoloženi Thiago Alcantara, ki je z natančnim strelom od daleč ugnal nemočnega novega vratarja Uniteda Davida De Geo. Veselje Kataloncev ni trajalo dolgo, šest minut pozneje je Michael Owen postavil končnih 2:1 za Manchester.
Postavi:
Manchester United:
De Gea - Rafael, Evans, Vidić, Evra, Cleverley, Nani, Anderson, Young, Rooney, Welbeck, v drugem polčasu so v igro vstopili Owen, Diouf, Jones, Obertan, Giggs, Smalling in Fabio.
Barcelona:
Victor Valdes - Dos Santos, Busquets, Fontas, Abidal, Keita, Alcantara, Iniesta, Afellay, Pedro, Villa. V drugem polčasu so v igro vstopili Espinosa, Riverola, Balliu, Armando, Carmona i Cuenca.
KOMENTARJI (160)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.