Kijev, 18. 08. 2010 10.10 |

T.V./ B.C.
13

Nogometaši Ajaxa so z odliko opravili nalogo na izjemno težkem gostovanju v Kijevu. Proti Dinamu so namreč Nizozemci iztržili remi z 1:1.

Varovanci Martina Jola so na stadion Valerija Lobanovskega prišli odločeni, da iztržijo pozitiven rezultat, in to jim je tudi uspelo. Vse zanimive stvari na srečanju so se zgodile v drugem polčasu. V 56. minuti si je domači nogometaš Denis Garmaš prislužil drugo rumeno karto in sodnik Massimo Busacca mu je pokazal pot v slačilnico. Ajax je številčno prednost unovčil že v naslednji akciji. Demy De Zeeuw je poslal nevaren predložek v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Jan Vertonghen in moštvo iz Amsterdama popeljal v vodstvo. Domačinom je kljub številčnemu deficitu na terenu uspelo izenačiti. V 66. minuti je vratar Maksim Koval podal dolgo žogo v konico napada, Oleg Gusev pa je postavil končni izid srečanja.

Kljub prejetemu zadetku z igralcem več na terenu pa je bil trener Ajaxa Martin Jol zadovoljen s predstavo svojih varovancev: "To je za nas dober rezultat, je pa škoda, da nismo izkoristili še katere izmed priložnosti. Vrniti domov z zmago bi bilo namreč fantastično."