Barcelona, 24. 11. 2009 19.53 |

V 5. krogu Lige prvakov je Barcelona na Campu Nou gostila Inter in se z zanesljivo zmago 2:0 prebila na vrh lestvice skupine F. Gola sta dosegla Pique in Pedro.

V prvem dvoboju v letošnji Ligi prvakov sta se tekmeca v Milanu razšla brez zmagovalca in brez zadetkov. Tokrat je na stadionu Camp Nou točke veliko bolj potrebovala Barcelona, saj je zaostajala za Interjem. To je Kataloncem tudi uspelo, saj so se z zmago prebili na vrh lestvice skupine F. Skrbi trenerju Pepu Guardioli sta pred tekmo povzročala poškodbi Lea Messija in Zlatana Ibrahimovića, saj sta bila oba le med rezervisti, glede na razplet tekme pa sploh ni bilo potrebe, da bi zaigrala.

V uvodnih minutah so gostitelji začeli izjemno podjetno in igra se je odvijala le na Interjevi polovici igrišča. Premoč so gostitelji prav hitro izkoristili in povedli v 10. minuti. Po podaji Henryja je v kazenskem prostoru izvrstno reagiral Pique in zadel za 1:0. Inter ni prišel do prave igre, Barci pa je gol dal nov zagon in plod napadalne igre je bil drugi zadetek v 26. minuti. Po hitri akciji je iz krila podal Alves, v kazenskem prostoru pa je bil na pravem mestu Pedro in zadel za vodstvo z 2:0.

Barca je spretno s podajami pletla mrežo na italijanski polovici igrišča, Inter pa je bil na drugi strani praktično brez prave priložnosti. V 35. minuti je gostom priložnost ponudil kar vratar Barcelone Valdes, ki je slabo izbil žogo v svojem kazenskem prostoru. Do nje je prišel Stanković, vendar je iz precejšnje oddaljenosti zgrešil, čeprav so bila vrata prazna. Edino pravo priložnost za Inter je v prvem polčasu imel v 44. minuti Milito, ki je streljal po tleh, vendar je Valdes strel ustavil brez težav. Tudi Barcelona je imela še eno priložnost, v 45. minuti je Keita streljal z glavo, vendar je Cesar spretno posredoval. O premoči Barcelone priča tudi odstotek posesti žoge, ki je bila v odstotkih kar 61:39 v korist domačih, ob koncu prvega polčasa pa tudi zasluženo vodstvo z 2:0.

V drugem polčasu je Mourinho opravil prvo menjavo, Muntari je zamenjal Cambiassa, vendar to ni spremenilo razmerja moči na igrišču. Barcelona je še naprej igrala podjetno in v 54. minuti je Xavi streljal z glavo po podaji Alvesa, a se je izkazal Cesar. V 68. minuti je iz prostega strela nevarno streljal Alves, vendar se je znova izkazal vratar Interja, ki je žogo odbil v kot. Mourinho je opravil v 70. minuti še eno menjavo, Stankovića je zamenjal Balotelli, v 81. minuti pa je Quaresma zamenjal Milita. Inter nikakor ni našel pravega odgovora na Barcelonino igro in videti je bilo, kot da bi moštvi umrtvili igro, priložnosti pa do konca tekme sila redke. V 88. minuti je Guardiola izvedel menjavo, Abidala je zamenjal Maxwell.

Barcelona – Inter 2:0 (2:0)