VIDEO in FOTO: Schalke pokoril Valencio

Ljubljana, 09. 03. 2011 20.03 |

K.A./T.Š./L.S.
32

Na povratni tekmi osmine finala nogometne Lige prvakov je nemški Schalke 04 gostil špansko Valencio in zmagal z izidom 3:1. Nemški prvoligaš se je tako brez večjih težav uvrstil v četrtfinale elitnega evropskega klubskega tekmovanja.

Na prvem srečanju so si boljše izhodišče pred povratno tekmo zagotovili nogometaši Schalkeja, ki so po zaslugi Španca Raula Gonzalesa iztržili remi (1:1) in dosegli izjemno pomemben gol v gosteh. Prav Raul pa se je najbolje zavedal, kaj nemško ekipo čaka na povratnem srečanju, saj je svojo celotno kariero, preden se je preselil k Schalkeju, preživel kot član madridskega Reala.

Nemški WAZ media group je prav na dan tekme objavil, da naj bi trener Schalkeja Felix Magath po letošnji sezoni zapustil nemškega prvoligaša. Razlogi za morebitni odhod 57-letnega trenerja pa so brez dvoma slabi rezultati v državnem prvenstvu, kjer Schalke zaseda 10. mesto, za vodilno Borussio Dortmund pa zaostajajo kar 31 točk.

Na stadionu Veltins Arena bi do spremembe izida kaj lahko prišlo že v prvi minuti tekme, ko je Schalke začel plesti mrežo pred vrati Guaite. Uchida je žogo poslal v petmetrski prostor, a je španska obramba uspela žogo odbiti, na drugi strani jo je dobro sprejel Escudera in jo s kakšnih 25 metrov poslal le streljaj premalo natančno za vodstvo domačih nogometašev. V osmi minuti je do priložnosti prišla tudi Valencia, ko je Mathieau ekipi priboril kot, ki ga je izvedel Joaquin. Slednji je žogo podal do Mathieuja, ta pa jo je poslal mimo leve vratnice vratarja Neuerja. V 12. minuti je znova zadišalo po golu. Potem ko je Joaquin priboril nov kot za Valencio, je žogo poslal neposredno na gol. V skoku so bili najvišji Španci, ki pa so se ob koncu akcije začeli jeziti, da naj bi Metzelder v šestnajstmeterskem prostoru igral z roko, a sodnikova piščalka je ostala nema. V 17. pa je sledil šok za domače navijače. Potem ko se je Topal uspel otresti Schalkejevih branilcev, je žogo poslal do Ricarda Coste, slednji pa jo je z glavo pospremil v mrežo Neuerja. V 24. minuti je bil Schalke na pragu izenačenja, močan strel je proti vratom Guaite sprožil Farfan, žoga je zletela mimo vratnice. Pet minut pred koncem prvega polčasa pa je za veselje domačih navijačev poskrbel prav Farfan. Po prekršku Navarra nad Gavranovićem je prosti strel izvajal Farfan in s sijajnim zadetkom izid poravnal na 1:1, ob koncu prvega polčasa je bilo tako še vse povsem odprto.

Schalke - Valencia
Schalke - Valencia FOTO: Reuters

V nadaljevanju pa so pobudo prevzeli domači nogometaši v glavni vlogi pa je bil Gavranović. Čuvaj španske mreže je žogo odbil naravnost na nogo Farfana, ki jo je natančno podal do Gavranoviča, slednji pa je z manjšo pomočjo vratnice zadel za vodstvo domačih nogometašev. Že pet minut pozneje so imeli španski nogometaši veliko priložnost za izenačenje. Po podaji Mathieuja v sredino je žogo zgrešil Metzelder, tam pa žoge ni znal izkoristiti Aduriz, ki je zadel zunanji del mreže. Že minuto pozneje je Joaquin pred golom odigral dvojno podajo z Adurizom, vendar se je nemški vratar izkazal z odlično obrambo. Potem ko je v 71. minuti v igro prišel Tino Costa, bi se že minuto pozneje lahko izkazal z zadetkom, a ni znal izkoristiti podaje Soldada. Gavranovič je imel slabih deset minut pred koncem tekme priložnost za svoj drugi zadetek na tekmi. Potem ko je uspel pobegniti obrambi Valencie, je uspel zatresti le zunanji del mreže. Zmago Schalkeja je v sodniškem podaljšku le še potrdil Farfan.

Schalke 04 - Valencia 3:1
Farfan 40. 90., Gavranović 52.; Ricardo Costa 17.