Lyon, 16. 02. 2010 15.50 |

V najelitnejšem klubskem nogometnem tekmovanju so bile na sporedu prve tekme osmine finala. Tekma med Olympique Lyonom in Real Madridom se je končala z zmago domačih, edini strel na tekmi pa je v 47. minuti dosegel Makoun.

Na obračunu med Lyonom in Realom so bili nesporni favoriti slednji, kljub temu, da so se Madridčani na stadionu Gerland v preteklih sezonah lige prvakov dvakrat že opekli. V sezoni 2005/06 je bilo tako francosko moštvo boljše s 3:0, sezono kasneje pa z rezultatom 2:0. Obe povratni tekmi v Španiji sta se končali z neodločenim izidom. Tudi tokrat pa nogometaši belega baleta niso uspeli prekiniti črnega niza. Kraljevi klub se v četrtfinale ni prebil že vse od sezone 2003/04, naslov v ligi prvakov pa so nazadnje slavili leta 2002.

Trener Reala Manuel Pellegrini na tekmi ni mogel računati na Christopherja Metzelderja, Pepeja, Jerzyja Dudeka, Rafaela van der Vaarterja in Gutija. V ekipo se je po poškodbi vrnil Karim Benzema, ki je priložnost dobil v 64. minuti, ko je zamenjal Gonzala Higuaina.

Na drugi strani strateg Lyona Claud Puel ni imel večjih težav s poškodbami, v ekipi so tako manjkali le Anderson, Mathieu Bodmer in Francois Clerc.

Tekma na Gerlandu se je začela dokaj mirno, prve minute obračuna so se odvijale predvsem na sredini igrišča. Do prve priložnosti so v osmi minuti prišli domači nogometaši, ko se je Gouvou sam znašel pred vratarjem Reala Casillasom, a je bil na koncu premalo natančen, tako da je žoga zletela v zunanji del mreže. Domači so v 18. minuti znova poizkusili, tokrat je Casillasa poizkušal premagati Boumsonga, a tudi tokrat neuspešno. V 29. minuti je Gouvou dobil rumeni karton, potem ko je grdo 'startal' na prvega zvezdnika Real Madrida Cristiana Ronalda. Po Govou so si rumene kartone prislužili še Arbeloa, ki je pokosil Delgada, sledil pa mu je še Marcelo, ki je naredil prekršek nad Pjanićem. Rumeni kartoni pa so bili do 37. minute tekme tudi edino dogajanje prvega polčasa. V 37. minuti pa je Delgado s kakšnih 20 metrov močno streljal proti Realovim vratom, a se je žoga odbila od vratnice.

Drugi polčas so odločno začeli domači, ki so že v 47. minuti poskrbeli za zadetek. S približno 25 metrov je proti Casillasu pravo bombo sprožil Makoun, španski vratar pa je bil povsem nemočen. Nova nevarna akcija se je pred španskimi vrati zgodila v 57. minuti, ko je Pjanić odlično izvedel kot, žogo pa je v kazenskem prostoru dobil Lisandro, slednji ni bil dovolj natančen za povišanje vodstva. Že nekaj sekund kasneje je imel Lisandro novo priložnost, žoga pa je zletela mimo leve vratnice. Real je v 61. minuti Lyonovo mrežo poizkušal načeti preko prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, ki je močno streljal s kakšnih 20 metrov, a se je Lloris izkazal z odlično obrambo. Že v naslednji minuti so jim odgovorili domači, ko je Casillasa hotel premagati Lisandro. Trener belega baleta je imel vse manj časa, zato je poizkušal izid preobrniti z menjavo. V 64. minuti srečanja je tako Higuaina zamenjal z Benzemajem, ki je vse do lanske sezone igral prav za Lyon, domači navijači so njegov vstop v igro pospremili z bučnim aplavzom. Gosti so znova poizkušali v 73. minuti, po prekršku Crisa nad Ronaldom v šestnajstmeterskem prostoru je Portugalec izvedel prosti strel, žoga pa končala v živem zidu. V 81. minuti je bil Real še enkrat nevaren, Sergio Ramos je proti vratom streljal z glavo, to pa je bila tudi zadnja priložnost za španskega velikana.

Olympique Lyon - Real Madrid 1:0*