VIDEO in FOTO: Inter z golom prednosti v Moskvo

Milano, 31. 03. 2010 20.20 |

Milanski Inter je na prvi tekmi četrtfinala Lige prvakov gostil moskovski CSKA in zmagal z golom Milita z 1:0. Povratna tekma bo prihodnji teden v Moskvi.

Italijansko-ruski četrtfinalni par Lige prvakov je prvi del naloge opravil v Milanu, na stadionu Giuseppe Meazza, povratna tekma pa bo prihodnji teden v Moskvi. Inter je v izločilnih bojih premagal Chelsea, CSKA pa je bil boljši od Seville. Inter ima letos izjemno statistiko na domačem igrišču, saj Nerazzurri pred domačimi navijači v letošnji sezoni še niso izgubili in to velja tako za Serie A, kot za Ligo prvakov. To jim je uspelo tudi na prvi tekmi z moskovskim moštvom in tako so v najelitnejšem klubskem tekmovanju na domači zelenici nanizali tri zmage in dva remija. V prvem polčasu sta obe moštvi igrali izjemno previdno, priložnosti je bilo malo, v drugem polčasu pa so gostitelji stopnjevali tempo in od številnih priložnosti izkoristili eno in zasluženo zmagali.

Portugalec Jose Mourinho ni mogel računati na kaznovana Lucia in Thiago Motto. Moskovčani so presenetljivo izločili špansko Sevillo in to je prvič v klubski zgodovini, da so se prebili v četrtfinale Lige prvakov in so prvi ruski klub po moskovskemu Spartaku, kateremu je to uspelo pred 14 leti.

Po uvodnem otipavanju, ko so imeli rahlo terensko premoč gostje iz Moskve, je prvo pravo priložnost imel Nizozemec pri Interju Sneijder, ki je dobro streljal v 12. minuti, vendar je Akinfejev strel ubranil, na drugi strani pa je minuto kasneje iz prostega strela zapretil Ignaševič, vendar je Cesar zanesljivo ujel žogo. V nadaljevanju je bil Inter podjetnejši, vendar brez izrazitih priložnosti. V prvem polčasu sta rumena kartona dobila Materazzi pri domačih in Aldonin in Krasić pri gostih in to je slaba novica za rusko zasedbo, saj oba na povratni tekmi ne bosta smela nastopiti. V zaključku prvega polčasa smo videli eno lepših akcij v sicer "šahovski" tekmi, po dvojni podaji z Militom je streljal Sneijder, vendar je žoga zletela mimo gola. V prvih 45 minutah so bili malce konkretnejši gostitelji, a napadi so bili jalovi, razmerje v strelih pa je bilo 10:6 v korist Interja, vendar sta v okvir gola zletela le dva ruska strela in en italijanski. V posesti žoge so bili v odstotkih za odtenek boljši Milančani: 55:45.

V drugem polčasu je Aldonin v 55. minuti močno ustrelil izven kazenskega prostora, žoga je malce zavila na poti do gola, a je Cesar dobro posredoval. Nato so prišle Interjeve minute, najprej se je v 60. minuti Stanković znašel v idealni priložnosti v kazenskem prostoru, vendar je v zaključku slabo ustrelil in izid se ni spremenil. Gostitelji so stopnjevali pritisk in v 63. minuti je dobro streljal Pandev, Akinfejev pa je z eno roko strel ubranil. V 64. minuti je poizkušal še Eto'o, nato pa so tribune oživele ob zadetku v 65. minuti. Argentinec Milito je zadel spodnji kot za pomembno vodstvo z 1:0. V 70. minuti je imel znova priložnost Pandev, vendar je žogo ruski nogometaš odbil v kot. V 85. minuti je iz strani močno streljal Sneijder, minuto zatem pa sta Akinfejeva preizkusila še Cambiasso in Stanković, vendar brez uspeha. Inter je v drugem polčasu prevladoval in si zagotovil pomembno zmago in Mourinhovi varovanci bodo v Moskvo odpotovali z zadetkom prednosti. O premoči pričajo tudi streli na gol, v skupnem seštevku je bilo kar 24:10 za Inter, v posesti žoge pa 57:43 v odstotkih v korist milanskega kluba.

Inter - CSKA Moskva 1:0 (0:0)

1:0 Milito (65.)