Milano, 16. 09. 2009 18.11 |

Na tekmi nogometne Lige prvakov je v skupini F Inter gostil Barcelono, tekma na San Siru pa se je končala z neodločenim izidom (0:0).

Na San Siru je bil v skupini F v elitni Ligi prvakov na sporedu pravi spektakel, med seboj sta se pomerila italijanski prvak Inter in branilci naslova Barcelona. Zaradi poškodbe kolena pri italijanski ekipi ni bilo Estebana Cambiassoja, zaradi stegenske mišice pa je tekmo izpustil tudi Marco Materazzi. Pri španski ekipi pa sta manjkala Bojan Krkić (stegenska mišica) in Rafael Marquez.

Sredina tekma je bila tudi prva, ko sta proti svojima nekdanjima kluboma zaigrala Samuel Eto'o in Zlatan Ibrahimović. Inter je namreč Barceloni poleti prodal svojega največjega zvezdnika Ibrahimovića, v "zameno" pa je na San Siro prišel kamerunski ostrostrelec Eto'o.

Barcelona je že v uvodnih minutah prišla do nevarnih priložnosti, v drugi minuti je s kakšnih 20 metrov poskušal Messi, v osmi minuti pa je močan strel na gol sprožil Ibrahimović, tako da je bil italijanski čuvaj mreže Cesar že na začetku tekme na resni preizkušnji. Na drugi strani je Inter do svoje priložnosti prišel v 11. minuti, ko je Maicon poskušal po desni strani, a se je španski čuvaj mreže Valdes izkazal z odlično obrambo. V nadaljevanju prvega polčasa so Interjevi nogometaši uspeli nekoliko umiriti tekmo, igra pa se je preselila na sredino igrišča. Do prve nevarne priložnosti so varovanci Joseja Mourinha prišli šele v 29. minuti, ko je Militu uspelo preigrati Piqueta in sprožiti močan strel na Valdesova vrata, slednji pa se je izkazal z odlično obrambo. V izteku prvega polčasa sta se ekipi znova povsem razživeli. Najprej je pri Interju do zaključnega strela prišel Sneijder, le nekaj minut kasneje pa je za Barcelono poskušal Henry. Do stoodstotne priložnosti pa so Katalonci prišli v 41. minuti, ko se je sam pred golom Cesarja znašel Keita, a je grdo zgrešil. V 45. minuti je do strela znova prišel Messi, ki je v prvem polčasu dodobra razgrel Interjevega vratarja Cesarja.

Začetek drugega polčasa je pripadel Interju, priložnost je imel Sneijder, že minuto kasneje so se jim pri Barceloni 'oddolžili', ko je bil v prodoru Ibra, a do zaključnega strela ni prišel. V 61. minuti je do odlične priložnosti prišel Keita, a je žoga zletela visoko preko gola. V 65. minuti je znova zadišalo po zadetku, ko je Eto'o v kazenski prostor podal do Milita, ki je žogo le še podaljšal do Stankovića, ta pa je zapravil eno izmed najboljših Interjevih priložnosti na tekmi. V 72. minuti je bilo znova vroče pred golom Interja, tokrat je poskušal Henry. Slednji se je že slabih pet minut kasneje znova znašel v kazenskem prostoru Interja, a je bila italijanska  obramba na pravem mestu. V 84. minuti je po prekršku Toureja iz prostega strela poskušal Eto'o, a Valdes ob tem strelu ni imel resnejšega dela. V drugem polčasu se je Inter povsem osredotočil na obrambo, varovanci Joseja Mourinha pa so se sprijaznili s točko. Tik pred iztekom rednega dela so do zadnje priložnosti prišli domači, ko je bil v naletu Maicon,  a je Puyol žogo odbil iz kazenskega prostora. Sledili sta še dve minuti sodnikovega podaljška, zadetkov pa na San Siru nismo videli.

Inter – Barcelona 0:0 (0:0)

Olympique Lyon – Fiorentina 1:0 (0:0)