Ljubljana, 09. 03. 2010 19.48 |

V osmini finala nogometne Lige prvakov sta se pomerila Fiorentina in Bayern iz Münchna, končni izid je bil 3:2, v četrtfinale pa potujejo Bavarci.

Na stadionu Artemio Franchi je italijanska športna javnost pričakovala uspeh Fiorentine. Čeprav italijanski derbi z Juventusom ni prinesel tako želenih treh točk četi Cesareja Prandellija, so bili  vijoličasti odločeni popraviti prvenstveni spodrsljaj. Svojo računico pa so imeli tudi gostje iz Münchna. Po zmagi na Allianz Areni z 2:1 so se zavedali, kaj jih čaka v Firencah. Odločilni zadetek je v 65. minuti zadel Robben in Bavarce popeljal v četrtfinale.

Fiorentina v četrtfinalu ni bila že vse od leta 1970,  na torkovi tekmi pa trener Cesare Prandellini ni mogel računati na suspendiranega Adriana Mutuja in poškodovanega Massima Gobbija, prav tako v ekipi ni bilo Alessandra Gamberinija, ki okreva po operaciji rame. V ekipo se je vrnil povratnik po poškodbi Mario Santana.

Bayern je v Italijo pripotoval s kopico težav v obrambni vrsti. Trener Louis van Gaal se je  moral znajti brez Martina Demichelisa, ki se je poškodoval na reprezentančni akciji, prav tako v ekipi ni bilo Diega Contenta, ki ima poškodovano koleno. Zaradi visoke vročine je tekmo s Kölnom izpustil Arjen Robben, zaradi preventivnih razlogov pa na tekmi s Kölnom ni bilo v ekipi Francka Riberyja.

Začetek tekme je na stadionu Artemio Franchi zaznamoval močan veter, že v prvih minutah obračuna pa smo bili priča grdemu startu Felipeja na nogometaša Bayerna Robbena. Poleg vetra je tekmo v prvem polčasu oviralo še rahlo sneženje, zaradi težkih igralnih razmer pa sta obe ekipi veliko grešili. V težkih razmerah so si prvo priložnost priigrali domači, v 6. minuti je nevarno streljal Vargas. Zaradi močnega vetra smo videli tudi kar nekaj zgrešenih podaj, bolje pa so se vseeno znašli domači. V 14. minuti je za živčnost v obrambni vrsti Fiorentine poskrbel Robben, ki je prišel do lepe priložnosti, a ni bil dovolj natančen. Samo dve minuti kasneje je izjemno razpoloženi Vargas spretno prišel v kazenski prostor, a je Butt še pravočasno reagiral. Že v 17. minuti je bil Vargas znova v akciji, tokrat je poskrbel za natančno podajo do Gilardina, ki pa akcije ni znal učinkovito zaključiti. V 28. minuti je izjemno razpoloženi Vargas popeljal domače v vodstvo, potem ko je izvrstno izkoristil odbito žogo. Že nekaj minut kasneje je do priložnosti prišel Robben, ki bi lahko zadel za izenačenje, a je Fery poskrbel za mojstrsko obrambo.

Drugi polčas se je začel po okusu domačih nogometašev, že v 50. minuti je imel zlato priložnost Gilardino, a je Butt zadetek preprečil. Še naprej je vseskozi dišalo po golu, ki pa ga je v 54. minuti dosegel Jovetić in povišal vodstvo Fiorentine na 2:0. Nato pa so sledile minute Bayerna, ko je Van Bommel zadel izjemo pomemben gol in izid znižal na 2:1, vse pa se je začelo znova. Sijajni Jovetić pa je le nekaj minut kasneje še enkrat več dokazal svoje mojstrstvo, ko je še drugič na tekmi zadel in povišal vodstvo domačih na 3:1, hkrati pa je bil to že njegov četrti gol v štririh nastopih Lige prvakov. Le nekoliko trenutkov kasneje je strelski šov nadaljeval Robben, ki je dosegel mojsterski gol s približno 25 metrov in postavil končni izid, ter Bavarce popeljal v četrtfinale.

Fiorentina - Bayern 3:2

Vargas 28., Jovetić 54., 64.; van Bommel 60., Robben 65.